Заклад харчування, який рекламував свою продукцію, звинуватили в тому, що він використав жінку як прикрасу та сексуальний об’єкт. За порушення Закону «Про рекламу» підприємець сплатив штраф.
Чернівчанин Вадим Ткач прогулювався Чернівцями, коли помітив борд, на якому оголена жінка їсть суші. Чоловіка обурили натяки на сексуальні стосунки, нічим не пов’язані з рекламованим продуктом. Тому вирішив написати скаргу.
Вадим Ткач, регіональний представник Ліги захисту прав жінок «Гармонія рівних»: «Якщо організації немає що запропонувати, і вона рекламує свій товар тільки через такі методи, то тоді виникають у мене сумніви щодо такої реклами».
У Держпродспоживслужбі в Чернівецькій області скаргу розглянули. До того ж, отримали експертний висновок громадської організації «Українська асоціація маркетингу», який підтвердив порушення у даній рекламі кількох пунктів закону України «Про рекламу».
Олександр Александрюк, директор Головного управління Держпродспоживслужбі в Чернівецькій області: «По-перше, цей рекламний матеріал містить зображення оголеного жіночого тіла, яке жодним чином не пов`язане із специфікою продукції, що рекламувалася на даному білборді. При цьому жінка розглядається у якості сексуального об`єкту. По-друге, жінка в даній рекламі може ототожнюватися з товаром».
Держпродспоживслужбою на порушника було накладено адміністративне стягнення у розмірі 1250 гривень. Замовник реклами провину визнав та рекламу демонтував.
Читайте ще: Впорядкувати та захистити. Якою має бути зовнішня реклама у Чернівцях
Тетяна Шепелько, юрист: «Хоча у нас і дуже невеличкі суми штрафів, але вони все одно будуть стимулювати підприємства діяти згідно стандартів. І якщо Україна прагне в Європу, що позиціонується буквально кругом, то, звичайно, Європа вже давно на цьому шляху усунення дискримінаційних принципів у рекламі».
Просто під час розмови з юристом у центрі міста ми помітили ще один зразок дискримінаційної реклами:
Тетяна Шепелько, юрист: «Це приклад дискримінаційної реклами за статевими ознаками. Жінка зображена з натяком на її сексуальність і цей натяк ніяк не пов`язаний з рекламованим продуктом».
Юрист радить у таких випадках проявляти свою громадську активність і писати скаргу до Держпродспоживслужби. Штраф за такі порушення дорівнює п`ятикратній вартості виготовленого рекламного продукту.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами