Любов Свіріденко, відома у Чернівцях громадська активістка, під час карантину знайшла для себе цікаве хобі – почала виготовляти ляльок ручної роботи. Першу ляльку створила 9 січня – на святкування іменин Степана. І присвятила її своєму батькові.
Нині у добірці Любові Свіріденко – 30 ляльок. Кожна – зі своїм характером та настроєм. Кожній майстриня дає ім`я. Є серед них Тетяна, Елізабет, Барбара і Алла - жінка, яка співає.
«Роботи виконую з різних тканин та синтепону. Дівчаток прикрашаю квітами, намистом, вишиваним оздоблюванням. Дуже подобається виготовляти тендітне взуття для ляльок. У кожну роботу вкладаю душу. Інколи переглядаю роботи інших мастринь на Ютубі... Але мені більше подобається самостійно створювати образи, фантазувати над обличчями», - розповіла ІА АСС Любов Свіріденко.
Спочатку майстриня виготовляла ляльок-мотанок, без обличчя. А потім спробувала створювати очі, ніс та рот за допомогою намистинок і вишивки. Нині випробовує нову техніку: малює обличчя акриловими фарбами для декоративної творчості.
Любов Свіріденко працюватиме також над серією ляльок, одягнених у національне вбрання різних народів світу.
«Кожна лялька має свій характер, я продумую кожну деталь, фантазую, на кого вона має бути схожою, - каже жінка. – Наприклад, до 150-річчя від Дня народження Лесі Українки виготовила ляльку за її фотографією. Намагалася відтворити все - від кожної складочки на одязі до кожної намистинки. Особливу увагу приділила очам, її погляду. Гадаю, ця робота вдалася мені найкраще».
Кількох своїх ляльок Любов Свіріденко вже подарувала особливим діткам. А зараз працює над замовленнями, які отримала з-за кордону. Мріє, що з часом відкриє свій інтернет-магазин. А у травні 2021 року планує презентувати створених власноруч ляльок на виставці.
Окрім того, найкращі роботи майстриня хоче презентувати переможцям Всеукраїнського фестивалю культури та творчості людей з інвалідністю «Сузір'я любові-2021».
«Можливо, відкрию соціальне підприємництво, зможу залучати до творчої роботи бажаючих людей з інвалідністю, розвиватися. Таке хобі, насправді, може стати досить гарною справою, - додає пані Любов. – Важливо знайти себе у чомусь корисному, цікавому. Жити у світі рівних можливостей. Адже світ і яскравість сьогодення починається всередині кожного з нас».
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами