Сьогодні День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та об'єднати українців. Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичиних поглядів.
Історія свята. Всеукраїнська акція «День вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Цьогоріч свято набуває особливого значення, адже має на меті показати, що українці єдині. Тому оргкомітет робить все можливе, аби День вишиванки відзначили і на окупованих територіях.
Цього року Чернівці стали першим містом України, де сесія міської ради прийняла рішення про відзначення Дня вишиванки щороку третього четверга травня. Чернівецька міська рада звернулася до територіальних громад, Асоціації міст України та Президента України з ініціативою запровадити відзначення Дня вишиванки в Україні як офіційного державного свята у третій четвер травня.
У Зверненні Чернівецька міська рада пропонує територіальним громадам підтримати ідею щорічного святкування Дня вишиванки з метою вшанування та збереження народних традицій і символіки, єднання українців. Традиція відзначення Дня вишиванки у Чернівцях існує вже 9 років з ініціативи молоді та територіальної громади.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами