Сквер Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва - одне з небагатьох місць у центрі міста, куди люблять приходити діти. Однак, незабаром місто може втратити і цей громадський простір, розповідає Андрій Кніш, заступник директора установи. Нині на сквер з усіх боків наступає бізнес, пише ІА АСС.
Андрій Кніш каже, що ще торік почав штурмувати листами контролюючі органи місцевої влади аби вони призначили комплексну комісію для перевірки скверу. Нині тут багато небезпечних елементів: зі стін сусідніх будинків сиплеться плитка, а на самих будинках встановлені різні труби та електричні конструкції. Чоловік зауважує, що ця територія належить до закладу, де навчають та виховують дітей. Крім того, ніхто не забороняє проводити тут час іншим дітям і часто до скверу від міського шуму ховаються молоді матусі з візочками.
Однак з деяких пір про тишу у цьому сквері уже не йдеться. Тут навіть більше не співають птахи, кажуть співробітники навчального закладу. А вся причина у тому, що на стіні сусіднього будинку, яка виходить пряму у сквер, що є історичною пам'яткою, встановили систему притяжно-витяжної вентиляції. Вона створює у сквері сильний шум. Потужні витяжки встановив ресторан, який нещодавно відкрився по-сусідству.
«Це система приточно-витяжної вентиляції, а також кондиціонування новоутвореного ресторану, який орендує приміщення у будівлі, що належить фірмі «Інтергалбуд», а рестораном володіє ТОВ «Хата». В цьому наборі устаткування є багато електричних механізмів, вентиляторів, силових кабелів, які знаходяться безпосередньо у зоні можливого доступу дитини. Я про це повідомляю різні органи контролю», - каже Андрій Кніш.
Крім того, у власників є дозвіл на проведення гідроізоляції будинку, у якому знаходиться ресторація «Хата». Вони почали проводити тут роботи, однак Андрій Кніш та представники громадськості переконані, що мова йде про вихід з ресторану, який тут вже почали облаштовувати, щоб у майбутньому встановити у сквері літній майданчик ресторану.
«Якщо прочитати в умовах, то там написано що роботи з гідроізоляції мають проводитися зі збереженням усієї інфраструктури, яка є у зоні ЮНЕСКО, з виконанням робіт на відстані один на один метр, а тут уже 2,5 метри ширини на 2 метри глибини з відповідним нахилом, що для мене означає тільки одне, - що це виконується не гідроізоляція, а будівництво виходу з ресторану під прикриттям цієї чорної поліетиленової плівки. А виходу для чого? Для того, щоб тут поставити літній майданчик і посадити людину, яка б вживала тут алкоголь і казала: дитино, відійди, ти тут нам заважаєш відпочивати? Я ніколи цього недопущу і прошу всіх небайдужих чернівчан проконтролювати цей процес», - сказав Андрій Кніш.
Чоловік каже, що землю, яку викопали під час виконання робіт вивозять у мішках.
«Це означає, що її назад не будуть закопувати після закінчення гідроізоляційних робіт, а все це просто вибраний ґрунт для того, щоб облаштувати тут вихід, ось про що йдеться. Він на даний момент не облаштований і завдання – не дати його облаштувати», - зазначає Кніш.
У ресторації «Хата» кажуть, що мова про облаштування літнього майданчика на території скверу поки що не йде. Директор закладу Роман Перепелиця розповів, що ресторація отримала припис і виведе витяжки в іншому місці.
«Ми проводимо роботи на триторії, яка прилягає до будівлі власника. Ресторація має право проводити роботи на вістані 2 метри від стіни будинку. Наразі це йдуть гідроізоляційні роботи, тому що коли йшли сильні дощі, вода замочили стіну. Наразі не планується облаштування виходу у сквер», - сказав Роман Перепелиця.
Директор ресторації пояснив, що місце проведення робіт закрили чорною плівкою аби туди не потрапляла вода.
Отримуйте новини в Telegram
5 серпня на території скверу збиралася комісія з представників різних служб міста. Було прийнято рішення створити робочу групу під керівництвом заступника міського голови Володимира Середюка, яка збереться уже наступного тижня. Про це у коментарі ІА АСС повідомила Олена Пушкова начальниця відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міськради.
«На сьогодні те, що ми побачили: сквер – у незадовільному стані. З усіх сторін там будівництво, бізнес наступає. Там ресторан влаштовує якісь витяжки, діти бігають пхають руки, реакції з боку управління освіти немає ніякої. З іншої сторони пробили сходи без погодження. Якась така мовчазна згода, якби не піднімали це питання, так би й було. Потрібно зустрічатися чиновникам і приймати серйозні рішення. І громадська думка про те, щоб цей громадський простір працював на громаду, щоб він був відкритий. Питання важливі, які ми будемо опрацьовувати на робочій групі», - сказала Олена Пушкова.
Вона зазначила, що літнього майданчика на території скверу категорично не може бути і власникам ресторану ніхто цього не дозволить. Це землі управління освіти, закріплені за Чернівецьким палацом молоді та юнацтва. Вона також додала, що гідроізоляція будинку, у якому знаходиться ресторація «Хата», була зроблена ще під час його будівництва.
Як розповів Андрій Кніш, це вже не перший наступ на територію скверу. Цьогоріч тут вибили двері у сусідньому будинку з іншої сторони. Власник показав інвентарну справу і всі дозволи. Каже, що двері використовуватимуть для обслуговування електричного лічильника, який теж встановили на стіні, що виходить у сквер.
«Я був категорично проти встановлення надпотужного електричного щита. Не мають ніякого права ставити в закладі, який навчає та виховує дітей, високовольтні потужні лічильники. Але на моє зауваження, що ви не маєте права, вони його підняли 40 сантиметрів від землі і сказали, що це вже не ваша земля і не ваша територія. Ми на сусідній будівлі цей високовольтний щит поставили на висоті 40 сантиметрів і ви вже до нього не маєте відношення», - розповів Андрій Кніш.
Він певен, що громада має безперешкодно користуватися землею, яка їй належить і у сквері не має бути речей, що можуть становити небезпеку для дітей.
Читайте також: Орендареві Української книги в центрі Чернівців дозволили продовжувати роботи в приміщенні
Авторка: Марина Шварцман
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами