У Чернівцях Трест зеленого господарства та протизсувних робіт буде боротися з амброзією. На її ліквідацію виділять 99 914 гривень, пише МА АСС з посиланням на Prozorro.
Як розповіла заступниця керівниці Тресту зеленого господарства Наталія Гончарова, зараз фахівці тресту обстежують території, на яких найбільше ростуть шкідливі трави. Зокрема, це вулиця Хотинська, розворотні кільця та деякі локації у парку Жовтневому.
Нові місця розповсюдження амброзії також будуть обробляти.
Медіа агентство АСС є в Instagram
За словами фахівчині, одним з найефективніших методів боротьби з амброзією є низьке скошування до моменту цвітіння.
Цей спосіб боротьби максимально безпечних як для людей, так і для тварин.
Амброзія - рід однорічних та багаторічних трав родини айстрові. Нараховує приблизно 45 видів, розповсюджених в основному в тропічних і субтропічних регіонах Америки, особливо в Північній Америці; як заносні - в багатьох країнах; карантинні бур'яни. Амброзія є інвазійним видом, який через зміну клімату поширився в Європі.
Амброзія досягає висоти 60-140 см, іноді понад 4 м. Має міцне коріння - до чотирьох метрів. Розмноження іде тільки насінням, але навіть одна рослина здатна дати 40 000 - 150 000 насінин. Квітковий період і вироблення пилку-алергену в амброзії - з липня по жовтень.
Пилок амброзії викликає алергічний риніт (сінну гарячку). Амброзія полинолиста - один з найнебезпечніших бур'янів-алергенів, розповсюдження якої на території України почалося в 1960-1970-х роках з Криму. На початку XXI ст. амброзія поширилась на значній території України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами