Подія загальнонаціонального культурного масштабу відбудеться у столиці Буковини. Чернівчани та гості міста матимуть змогу вперше почути твори Михайла Вербицького, що протягом півтора століття були забуті і лишень тепер віднайдені в архівах. Завдяки вечору класичної музики українці, знатимуть його не лише як автора державного гімну «Ще не вмерла Україна», а ще й надзвичайно талановитого композитора.
Те, що було мрією керівника чернівецького симфонічного оркестру завдяки його наполегливості і величезним архівним фондам Львівської національної наукової бібліотеки – стало реальністю. Він подарував нове життя унікальним симфоніям Михайла Вербицького, які ніде не звучали більше сотні років.
Йосип Созанський, художній керівник симфонічного оркестру обласної філармонії: «Симфонічна творчість Вербицького взагалі невідома. Вона вважалась втраченою. 150 років її ніхто ніколи не виконував. І чесно признатися я кілька місяців тому я не знав, що Вербицький такий сильний композитор, що в нього є ще й симфонічна творчість. Це так як для австрійців Гайдн, Моцарт – так для нас Вербицький».
Спочатку музична спадщина Михайла Вербицького знаходилась у приватних архівах. Далі були роки радянської влади і з політичних поглядів його ім’я мусило залишатися в тіні. До сьогодні українцям відомі небагато видань музичних творів композитора. Тож подія, яка відбудеться 5 червня має значення історичне – вважають фахівці. Скрипаль Олександр Бернтал переконаний, що ці симфонії будуть до вподоби і любителям класики і народної музики.
Олександр Бернтал, артист симфонічного оркестру: «Это неизвестная музыка ранее, раньше она не исполнялась нигде и никто и не знал, что это есть. О Вербицком знали только, что он автор гимна и все. И вдруг находиться такая музыка - это интересная, своеобразная музыка. Характерно, что ОН используя классическую венскую музыкальную технику, все – таки использует украинскую музыку. И эта сочетание народной музыки с классической – очень интересно».
У Чернівецькій філармоній на вечорі з нагоди 200-ріяччя з Дня народження Михайла Вербицького звучатиме його хорова світська та духовна музика, солоспіви, а також твори для гітари, якою Вербицький володів майстерно. І, звичайно ж, слухачі почують 7 симфонічних увертюр, віднайдених в архівах. А от український гімн виконають у досить незвичному, його первозданному варіанті. Вже 5 червня о 18.30 тут чекають всіх поціновувачів музики і тих, хто цікавиться своєю культурою та історією.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами