Театрал, філософ, учасник АТО Карен Гамбарян переїхав до Чернівців зі Сходу у 2014 році. У Макіївці, Донецької області Карен працював у театрі, на телебаченні та радіо, проте вирішив із дружиною покинути усе, бо не міг змиритись із агресією і несвободою…
У Чернівецькій філармонії театрал з Макіївки Карен Гамбарян ставить власний перформанс. Ще три роки тому ось так він працював у своєму місті. А сьогодні впевнено каже: різниці між українцями Сходу та Заходу – жодної.
Читати ще: "Там готові боротися", - переселенець О.Козловський (ВІДЕО)
Карен Гамбарян, вимушений переселенець: «Різниці жодної, різниця лише в головах в людей, у тих форматах, до яких вони звикли.»
Карен не зміг залишитись удома і покинув все після захоплення Донецької обласної адміністрації. Те, що сталось після цього , досі добре пам’ятає.
Карен Гамбарян, переселенець: Було вже зрозуміло після захоплення обласної адміністрації, що це все затяглось і це надовго. А коли вже побачили молодих хлопців, які ходять вулицями спершу з палками, бітами, ланцюгами серед білого дня. І міліція на це не реагувала. А потім, коли через тиждень-два вони вже з’явились на вулицях з автоматами…
Чому не залишився в Макіївці та Донецьку, пояснює просто : не зміг змиритись із несвободою, яку нав’язувала нова влада Донецька. Це відчув у повсякденному житті та у творчості.
До теми: Біль втрати. Як медики покидали Донецьку Горлівку, і чому не хочуть повертатись додому(ВІДЕО)
Карен Гамбарян, переселенець: При всьому нашому економічному спаді, відсутності розвитку, вольниця в нас же. Для мене це передусім – говорити можна все, що хочеш, і ніхто тобі морду бити не буде. І розвиватись можна, самовиражатись. І ми на териконах робили якісь заходи ,і українською мовою, і все було добре.
Чернівці привабили Карена з дружиною своєю мультикультурністю та багатомовністю. Та щойно вони перебрались сюди, як Карен отримав повістку в АТО. Там знову проявилась його дивовижна здатність сприймати усе творчо: Карен писав для військових пісні, а його розповіді про рік служби – збентежують своєю правдивістю.
«Найважче в АТО було, коли захотілось в туалет, а ти в повному екіпіруванні, в окопі і по коліно у воді.»
Карен не забуває своїх побратимів з АТО і часто телефонує друзям-театралам до Макїївки. Каже: спілкування виходить напруженим, гострих тем із артистами Макіївки намагаються не торкатись. А в Чернівцях артист реалізовується у звичному театральному середовищі: презентує у місті власні перформанси, бере участь у театральних п’єсах, музичних виступах.
Вам буде цікаво: Нове життя у 75. Як живеться пенсіонерам-переселенцям у Чернівцях (ВІДЕО)
Сюжет створено в рамках проекту "СторіМейкер: школа громадянської журналістики".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами