Людмила Григорчук: Ви були був обраним до Верховної Ради в листопаді 2014 року за виборчим округом №203. У вас багато було пропозицій у передвиборчій програмі щодо розвитку транскордонного співробітництва. Якими видалися вам ці 4 роки депутатства?
Григорій Тіміш: Швидкими. Я відчув певну силу, в мене багато колег, з якими ми готуємо спільні законопроекти. У мене постійне спілкування у моєму окрузі. Я багато працюю з зверненнями, з законотворенням. Я звітую покроково, по всіх пунктах. Маю 69 законопроектів, спільних постанов. Є така традиція в парламенті, що якщо ти один є автором свого законопроекту, то колеги тебе можуть не зрозуміти,тому намагаюся знаходити однодумців і ми в діалозі, в компромісі, стаємо співавторами різних законопроектів.
Я вважаю своїм досягенням, роботу над законом про транскордонне співробітництво.
Чернівецька область дуже відстає у цьому плані. Дуже забюрократизована була ця ланка. Міжнародна співпраця – це не контрабанда, це співпраця,спілкування, розробка спільних проектів, які зближують наші країни. Це розробка постачання європейськості в Україну з інших країн. Ми максимально адаптували наше законодавство до європейського, щоб ми могли вільно створювати юридичні особи, які можуть мати доступ з нашими партнерами, поляками, словакам, румунами, до їхніх структуральних об’єктів. Раніше ми цього не могли зробити.
Є потужна програма Дунайська стратегія. У нас програми такі застигли, от про Верхній Прут, ми про цю програму навіть не чуємо, Єврорегіон Дністер, ці єврорегіони, Нижній Дунай, Карпати, вони отримували нові повноваження, тому Україна має бути країною Єврорегіонів. Цей законопроект відкриває нам більше можливостей.
Я подав законопроект з своїми колегами-мажоритарниками про єдиний збір, який справляється у пункті пропуску України. Нам кажуть, що у нас нема порядку у пунктах пропуску. На європейській стороні і сміття нема, і урни сучасні, а у нас немає тої єпропейськості. Ми підготували цю норму, хотіли, щоб 5% залишалися у місцевих громадах. Нас не почули, але ми боремося до кінця. Надіюся, що ми залучимо більше коло депутатів від інших фракцій і я надіюся, що ми найдемо порозуміння і проштовхнемо цей законопроект. Ми могли б залишали 5-10 мільйонів гривень у місцевих громадах на ці потреби.
Читати ще: Як працюють депутати-мажоритарники з Буковини: дослідження ОПОРИ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами