Рахункова палата України знайшла порушення на 150 мільйонів гривень у Чернівецькій та Кіровоградській областях. Допущено неефективне використання додаткового обсягу освітньої субвенції з держбюджету.
Про це повідомляється на сайті Рахункової палати.
"У цілому в перевірених областях допущено неефективне управління більш ніж 152 млн грн (62 відс. асигнувань), у тому числі виявлено нерезультативне витрачання 45 млн грн та використання 4 млн грн з порушенням законодавства. Загалом на початок травня цього року місцевими бюджетами Кіровоградської області не освоєно 21 млн грн, Чернівецької - 41 млн грн, що надійшли протягом останніх трьох років", - йдеться у повідомленні.
Загалом, Рахункова палата перевірила ефективність використання додаткових обсягів освітньої субвенції у Кіровоградській та Чернівецькій областях у 2015-2017 роках і встановила певне покращення матеріально-технічного забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів у цих регіонах. За рахунок вказаних коштів придбано шкільні автобуси, підручники, облаштовано комп'ютерні класи.
Водночас у відомстві зазначили, що управління цими коштами вийшло несистемним і малоефективним. Близько двох років тривали затримки з розподілом ресурсу облдержадміністраціями та обласними радами між місцевими бюджетами нижчого рівня, що зумовлено окремими прогалинами в нормативно-правовому забезпеченні та несвоєчасним прийняттям управлінських рішень на місцях.
Читайте також: Пікет під Чернівецькою ОДА: буковинці вимагають відремонтувати дорогу (ВІДЕО).
Так, Кіровоградською та Чернівецькою облдержадміністраціями не забезпечено виконання розпоряджень Кабінету Міністрів України у 2016 і 2017 роках щодо придбання шкільних автобусів. Натомість кошти на це спрямовано місцевим бюджетам нижчого рівня, які з низки суб'єктивних та об'єктивних причин не змогли їх повністю освоїти.
"Як наслідок, за недостатнього забезпечення шкіл Чернівецької області автобусами для безоплатного підвезення дітей, станом на 01.05.2018 не використано 6,7 млн грн, отриманих обласним бюджетом ще у 2015-2016 роках. 3,2 млн грн, що надійшли у 2015 році, використано лише через два роки. За цей час вартість автобусів збільшилася в середньому на 17 %. Однією з причин стала проблематика, пов'язана з запобіганням з боку СБУ закупівлі товарів, країною походження яких є Російська Федерація", - уточнили в Рахунковій палаті.
Повідомляється, що Рахункова палата на підставі аудиторських висновків звернулася до Кабінету Міністрів, МОН, Мінфіну, Кіровоградської та Чернівецької облдержадміністрацій з рекомендаціями щодо врегулювання проблемних питань. Про результати аудиту поінформовано Верховну Раду України, від імені якої Рахункова палата здійснює свою діяльність.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами