Про це у програмі Суть речей на Радіо 10 розповіла Марія Поліщук, заступниця директора департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, повідомляє Медіа агентство АСС.
«Наші стаціонари поступово починають перетворюватись у стаціонари інтенсивного лікування. Тобто, такі, які повинні бути. Ми наблизились на крок до того, яким має бути стаціонар. І от саме киснева підтримка і киснева терапія розвивається.
Друге буде співзвучним з першим. Ми навчились працювати в екстрених умовах. Інакше почала працювати екстрена медична допомога. Це ще один крок до у напрямку правильної організації медичної допомоги на території області.
І, якщо говорити про якісь інші досягнення, то це – покращення матеріально-технічної бази. Ми повинні говорити про проєкти створення відділень невідкладної медичної допомоги. Вони ще не завершені, але вони вже дуже розвинені і вже достатньо фінансових вкладень у ці відділення зробила держава. Їх теж можна вважати досягненнями, але ще не до кінця розвиненими», - розповіла посадовиця.
Дивіться нас на YouTube
За її словами, у нас ще є певні проблеми і їх потрібно поступово вирішувати. І треба звикати працювати у такій системі: «екстренка», відділення невідкладної допомоги і правильна інтенсивна терапія у стаціонарі.
«Якщо ці три ланки об’єднаються, тоді ми матимемо таку достатньо досконалу систему медичної допомоги», - додала Марія Поліщук.
До слова, як повідомила чиновниця під час ефіру, відбулись певні зміни під час контрактування з НСЗУ закладів, де є реанімаційні відділення:
«На сьогодні змінений методологічний підхід до формування відділень реанімації. Відтепер Національна служба здоров’я України поклала вимогу: якщо лікарня хоче надавати допомогу інфекційним пацієнтам, то реанімаційних ліжок повинно бути не менше 10% ліжкового фонду. Тоді, вважається, відділення зможе забезпечити потреби важких пацієнтів».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами