Є 2 різновиди каністерапії: направлена і ненаправлена.
Про це у програмі Суть речей на Радіо 10 розповіла Антоніна Гошовська, проєктна менеджерка, каністерапевтка, пише Медіа агентство АСС.
«Ефект від ненаправленої каністерапії можуть відчути на собі всі власники собак, коли вони проходять втомлені додому, а їм на зустріч біжать, помахуючи хвостиком, улюбленці.
А от направлену каністерапію використовують для досягнення певної цілі, наприклад, викликати інтерес у дитини до читання змінити в неї ставленні до навчання, допомогти людям з особливими потребами краще соціально реабілітуватися в нашому світі», - каже Антоніна Гошовська.
Отримуйте новини в Telegram
Як вона розповіла, каністерапія з’явилась в Україні завдяки українсько-канадському проєкту «Друг Героя». Коли тільки почались події на сході України, канадці зрозуміли, що буде дуже багато людей із посттравматичним стресовим розладом і що цей напрямок допоможе полегшити ці наслідки. Починався цей проект саме з підготовки собак для емоційної підтримки військових. Підготували десь 3-4 таких собаки, яких передали у сім’ї і надалі це розвинулось у проєкт допомоги різним категоріям населення, але постійно відбуваються візити у військові госпіталі. Також не варто забувати, що саме на сході, де відбуваються військові дії, перші терапевти на лінії вогню – це саме коти і собаки.
За словами Антоніни Гошовської, у світі розрізняють кілька типів каністерапії.
«Візитова каністерапія – коли ми приходимо з собаками з метою покращення стану тих людей, які перебувають, наприклад, у геріатричному пансіонаті. Людям там емоційно важко перебувати, а собаки допомагають їм відчути себе потрібними. У Чернівцях ми також проводили такі візити у геріатричний пансіонат.
Інший напрямок – це навчання з собаками. У цьому випадку собаку можна використовувати як мотивацію дитини до навчання і зміни її емоційного ставлення до навчання.
Третій напрямок – терапія з собаками – коли тварин використовують для фізичної, психологічної реабілітації людей», - додала каністерапевтка.
Як наголосила Антоніна Гошовська, варто запам’ятати, що собака не лікує. Лікує спеціаліст, а вона при цьому може виступати партнером цього спеціаліста, який складає програму лікування і є відповідальним за весь процес.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Щодо роботи у напрямку навчання, то у Чернівцях розпочали проєкт читання з собаками спільно із Чернівецькою обласною бібліотекою для дітей.
«У нас вже було декілька заходів. Це дуже позитивні емоції і для дітей, і для вчителів, і для працівників бібліотеки. Під час останньої зустрічі з Антоніною та її собакою Алісою дівчатка ніяк не хотіли відпускати собачку. Просили дати повідок і ще трішки прогулятися з нею по вулиці Ольги Кобилянської.
Діти із задоволенням читали твори з Алісою. Ми підбираємо відповідні книжки про собак, щоб діти зрозуміли, що це відповідальність, що це не просто іграшка. Також вони в нас просять галузеву літературу (різноманітні енциклопедії, - ред.)», - розповіла Людмила Войтюк, бібліотекарка відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Чернівецької обласної бібліотеки для дітей.
Фото: Чернівецька обласна бібліотека для дітей у Facebook
Щоб потрапити на такі заходи, потрібно записатись на них у дитячій бібліотеці. Графік роботи: понеділок – четвер, з 9:00 до 18:00, п’ятниця, з 9:00 до 17:00. Знаходиться вона за адресою: м. Чернівці, вул.. Шевченка, 29. Тел. (0372) 52-60-41.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами