Про це у програмі Суть речей на Радіо 10 розповіла Наталія Фрунзе, директорка департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради.
«У Чернівцях наразі діють 4 інклюзивно-ресурсних центри для діток. А для осіб, яким вже виповнилось 18 років, немає нічого. І коли я допомагала як громадська діячка, як член виконавчого комітету, відкрити громадській організації «Даруємо тепло» такий денний центр перебування молоді з інвалідністю, я побачила наскільки це потрібно та важливо для батьків і самої молоді з інвалідністю.
Але наразі проблема є в тому, що приміщення близько 60 м2 і одночасно там можуть перебувати 5-6 осіб. За ними повинен бути постійний догляд. З ними потрібно завжди займатись. І тому, коли почали постійно звертатись різні ГО, батьки з проханням створити такий міський центр, ми почали працювати над цим питанням», - розповіла Наталія Фрунзе.
Отримуйте новини в Telegram
Для початку, необхідно було знайти приміщення. Воно знайшлось, коли відбулась реорганізація управління соцзахисту населення. Саме тоді вивільнилось приміщення у Садгорі. До того ж воно повністю інклюзивне.
«Приміщення на вул. Підкови, 7 у Садгорі у дуже хорошому стані. І воно з доступністю – повністю інклюзивне, що дуже важливо для такого центру. Площа приміщення – понад 500 м2, що дозволяє вмістити більшу кількість охочих. Ми плануємо зробити там майстерні, де б молодь могла займатися, проводити майстеркласи, з ними б займалися психологи, соціальні працівники. Відбувалася б соціальна адаптація.
Ми плануємо взяти участь у конкурсі на державну субвенцію у розмірі 2 млн. грн. на розвиток такого центру. Але є умова – спів фінансування у розмірі не менше 20%.
Якщо ми отримаємо ці кошти, вони покриють втрати на комунальні послуги, оплату праці та обладнання впродовж року. І я впевнена, що у нас це вийде», - зазначила посадовиця.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами