Інші відділення, де проводять менше цієї кількості пологів – закриють.
Про це у програмі Суть речей на Радіо 10 розповіла Марія Поліщук, заступниця директора департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, пише Медіа агентство АСС.
«У Чернівецькій області таких ризикованих територій немає. У Путильському районі такого показника немає, але з ними все одно підпишуть угоду, оскільки це гірська місцевість. В Україні є багато закладів, які не будуть контрактуватись, оскільки вважається, що, якщо в закладі менше 300 пологів на рік, а ми пішли на нижчу межу – 150, то лікарі втрачають свої навички надання екстреної допомоги. Це саме те, що дає найбільше втрат серед новонароджених», - каже Марія Поліщук.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Більшість лікарень області все ж уклали угоди на надання допомоги новонародженим.
«Ці контракти передбачають наявність у лікарні не лише акушерів-гінекологів, а й наявність лікарів-анестезіологів та лікарів-неонатологів.
Що стосується закладів більш високого рівня, то в нас є Чернівецький обласний перинатальний центр та Міський пологовий будинок №2.
У перинатальному центрі ми маємо добре обладнану реанімацію і дуже правильний принцип надання допомоги діткам: це інтенсивне відділення, постінтенсивне і відділення для здорових дітей. Центр має достатньо якісного обладнання», - розповіла посадовиця.
Проте, за словами Марії Поліщук, Кельменецька районна лікарня не може надавати допомогу новонародженим, оскільки заклад не зміг укласти угоду з НСЗУ на 2021 рік. У 2022 році ситуація не змінилась, оскільки заклад не відповідає необхідним вимогам.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами