Проте нині льодовий покрив доволі крихкий і виходити на нього небезпечно. Про це у програмі Суть речей на Радіо 10 розповів Сергій Бабчук, начальник пресслужби ГУ ДСНС України у Чернівецькій області. Про це пише Медіа агентство АСС.
«Безпечним вважається лід товщиною не менше 7 см. Якщо мова йде про групу людей – рибалок, наприклад, то це має бути ще міцніший лід – 15-20 см. Наразі в нас ні в якому разі не можна виходити на кригу. Щоб запобігти цьому, ми проводимо різноманітну роз’яснювальну роботу, оскільки все одно знаходяться люди, яким цікаво перевірити лід на міцність. Тож, щоб запобігти нещасним випадкам, ми проводимо таку роботу».
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
За словами Сергія Бабчука, лід біля берега не є міцний в тих місцях, де є якісь зарослі. Слід пам’ятати, що якщо ви йдете по кризі, на якій є сніг, ви можете не побачити ополонку і провалитись.
На льоду не можна стрибати. Потрібно йти повільно. Якщо ви почули, що крига тріщить, потрібно повільно повернутись і йти тією ж дорогою, якою ви йшли.
«Перевірити, чи крига безпечна, можна по кольору. Вона повинна бути зеленувато-блакитного кольору. У жодному разі не можна перевіряти товщину льоду, б’ючи по ньому ногою чи тупотіти. Краще взяти якусь палицю і вдарити нею. Якщо ви не впевнені у товщині криги, краще не виходити на неї», - додав рятувальник.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви стали свідком і вам доведеться надавати допомогу, то, перш за все, потрібно подбати про власну безпеку. Якщо ви кинетесь на допомогу і швидко підійдете до потерпілого, то теж можете опинитись у воді. Тому насамперед потрібно:
- заспокоїти людину, дати їй знак, що її помітили і нададуть допомогу;
- взяти якийсь довгий предмет (палиця, шарф чи ремінь) і дати потерпілому вхопитись за нього.
- доправити людину до берега.
Якщо людина сама провалилась, то потрібно пам’ятати, що, перш за все, їй необхідно вхопитись за поверхню криги. Можна розставити широко руки, що збільшить площу. Потрібно позбутись речей, які вам можуть заважати і тоді спробувати вибратись з води.
«Ви можете лягти на спину, підтягнути ноги і відсуватись чи відкотитися від ополонки. Якщо вдалось вибратись на кригу, то не потрібно бігти, а повільно рухатись у сторону берега», - розповів Сергій Бабчук.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами