У колекції Наталії та Віталія Ришкуляків – понад 500 монет та стільки ж банкнот з різних країн світу. Серед найдавніших - австрійська купюра 1913 року. Подружжя каже: за грошима вивчають історію країн.
Збирати колекцію Віталій почав ще у радянські часи. Складав рублі та монети у коробку. Щоправда, поповнювати її можливості не було, тому на певний час полишив колекціонування. Повернувся до нього, коли поїхав працювати до Італії.
- Купував монети оптом – на вагу, а потім обмінювався тими, які повторювалися, - розповідає колекціонер. – Цікаво було, бо за кожною монетою – якась історія. Особливо, коли друзі чи колеги привозять гроші з подорожей, завжди розповідають, як вони до них потрапила. Тепер маю монети з 50-ти країн світу. На кожну країну приблизно по три монети.
Підтримала захоплення Віталія і його дружина. Наталя почала збирати колекцію монет євро.
- Придбала спеціальний альбом і вкладала туди монети. В основному це – ювілейні випуски з маленьким тиражем, - каже Наталя. – На перший погляд євро в усіх країнах Європи однакові, проте з тильної сторони кожна країна зображує щось своє.
Найбільше захоплення Ришкуляків – банкноти. Їх чимало – з усіх кінців світу: Греції, Італії, Румунії, Замбії, Югославії тощо.
Цікаво: Кабмін збільшив допомогу на придбання твердого палива і газу для населення
- Цінуються нові банкноти – не зім`яті, не пірвані, практично – тільки з банку. Це найбільший успіх для колекціонера. Єдина країна, у якій мені не вдалося знайти новесеньку банкноту – Єгипет. Там чомусь дуже неохайні гроші, - каже Віталій.
Найбільша банкнота Італії має розмір 10 на 15 сантиметрів. Вона не вміщується на долоні. Нині там вже давно користуються євро, але величезна ліра залишилася у колекції подружжя. Із цікавинок також – 200 пластикових лей, які румуни випустили у рік сонячного затемнення.
- Найгарніші гроші у Замбії. Вони великі, кольорові, яскраві. Замбійські банкноти називаються квача, - каже Наталя Ришкуляк. – А от на грошах Індонезії намальовані вулкани та мавпи, Білорусії – лосі, ведмеді і зайці.
Є у колекції незвичайна купюра з великою печаткою в центрі, датована 1913 роком. Виявляється, це гроші, які були в обіході Румунії, коли її захопила Австрія. Банкноти австрійські, проте, аби позначити, що вони належать до території Румунії, по центру ставили велику печатку.
Доглядати за зібраними грошима зовсім нескладно. Банкноти подружжя зберігає у спеціальних альбомах, монети – у пластикових футлярах. Кажуть: ні в якому разі не можна протирати чи чистити монети – так вони втрачають свою історичну цінність.
Читайте також: На популярних курортах можна заробляти по 400 - 1500 доларів на місяць
- Зібравши таку колекцію, ми з дружиною зрозуміли, що насправді гроші нічого не варті, - каже Віталій Ришкуляк. – Збираю більше історію, аніж рідкісні екземпляри. Саме у цьому – цінність та важливість мого колекціонування.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами