Як зберегти міські парки? Два парки у Чернівцях: "Жовтневий" та "Центральний" поступово перетворюються на підприємництво, де усе менше зелені, а більше атракціонів і крамниць.
Принаймні це стверджують громадські активісти. Аби не допустити цього, вони зустрілися у Ратуші з директорами парків.
Впродовж останніх років на території парків ЦПКіВ ім. Шевченка та КП «Парк Жовтневий» масово почали з’являтись мафи та заклади харчування, що перетворюють зелені зони відпочинку в комерційні об’єкти. Представники громадської організації “Центр UA” спільно з місцевою владою, експертами, активістами та журналістами зібралися на обговорення перспективи збереження та розвиток міських парків.
Юристка Тетяна Шепелько стверджує, що вирізати зелень і бетонувати усе у парках - це неправильно.
"Комерційні структури поступово захоплюють територію парку і усі наші зусилля марні. Після перевірки екоінспекцією виявилось, що усі підприємці порушують природоохоронне законодавство, обладнавши у парку свої МАФи, - стверджує юристка. - Це варварське знищення, за яке має бути кримінальна відповідальність. Але дослідження проблеми затягується на роки".
"З 1 квітня буде виставлена охорона на в'їзді до парку із вулиці Федьковича і заїзд автомобілями буде повністю заборонений. Є проблеми у нас і з насадженнями. На території парку - 4500 дерев, з них близько 400 дерев у незадовільному стані. Щоб вивезти і спилити їх, треба близько 2 мільйонів гривень. Звідкись треба взяти ті гроші. Адже заплановано, що у 2018 році парк має заробити 11 мільйонів гривень! Це на зарплатню, спецодяг і облаштування" - пояснює директор парку.
Зрозуміло, що без комерції парк не виживе. Тепер учасники дискусії намагатимуться знайти найкращий варіант, щоб і зелені зони зберегти, і не забрати можливість заробляти.
Читати ще: Велосипедистам до парку - зась! Так захотіли пішоходи
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами