До Чернівців приїхав Герой України Володимир Жемчугов з презентацією освітнього проекту "Бранці Кремля". Це проект про українських патріотів, які зараз у російських в'язницях. В рамках цього проекту Володимир Жемчугов спілкується зі студентами та молоддю, розповідає про війну на Донбасі, організацію власного руху опору проти російської окупації, перебування у полоні терористів "ЛНР".
Герой України розповів свою історію та був готовий відповісти на будь-які запитання аудиторії. Про свої враження від спілкування з чернівецькими студентами Володимир розповів журналістам Інформаційного агентства АСС.
"В ЧНУ в аудиторії було більше запитань до мене, а от в ЧТЕІ КНТУ питань майже не було. Я думав, може студенти все знають і тому не мають запитань. Але я провів екзамен – мало хто знає про Гіркіна, Стрілкова, історію про розп’ятого хлопчика.Треба спілкуватись, неоране поле роботи. Час іде, конфлікт не закінчиться завтра і навіть не через рік, це буде йти довго. Поки Росія не виведе війська, ми не повернемо свої території. Один із студентів в Чернівцях поставив мені провокативне питання про "повстанців" на Сході. Я був здивований. Думав на Західній Україні знають, що ніяких повстанців немає, а є російська армія, терористи"
Читайте також: Герой України, якого катували у «ЛНР», розповів, за яких умов закінчиться війна
"Треба розповідати молоді правду. Я завжди на зустрічах порівнюю себе з ними. У їхньому віці я був в окупації комуністичної пропаганди, не було альтернативних джерел інформації. Зараз, не дивлячись на різні джерела інформації, страшна пропаганда Росії всюди. Потрібно розповідати правдиву інформацію з перших вуст".
Володимир пропонує організовувати зустрічі молоді з місцевими ветеранами та учасниками бойових дій.
"Фільмам не всі вірять, а коли ти спілкуєшся з людиною, яка це все пройшла, тим більше вона живе на сусідній вулиці, тоді більше довіри. Я тут, щоб запустити якийсь челендж, флешмоб регіонами, щоб воїни почали спілкуватись з молоддю. Ми не повинні втратити молодь, якщо ми втратимо молодь - ми втратимо Україну", - каже Володимир.
Вам буде цікаво: Обробляють поля Краснодарщини і воюють за «ЛНР»: як живуть на Луганщині
Щоразу спілкуючись на болючі теми Володимир знову згадує страшну війну, допити, перебування в полоні.
"Після кожної зустрічі я повертаюсь додому повністю емоційно-виснажений. Дружина вже звикла до мене. Я сідаю в себе у кабінеті, просто сиджу. Вона мене не чіпає, знає, що мені треба відновитися, відпочити і заспокоїтись. Для мене це завжди емоційні переживання заново і заново. Але я розумію, що зі студентами потрібно цим ділитись, тільки це впливає, сприймається. Я думаю, що це треба робити, щоб українці залишились українцями", - каже Володимир Жемчугов.
Студенти ж кажуть, вражені розповіддю Володимира Жемчугова: його історія емоційно-важка, в неї важко повірити, від неї важко оговтатись.
"Такі заходи - ефективний засіб боротьби з російською пропагандою в інформаційній війні. А ще, коли маєш можливість побачити реальний приклад прояву хоробрості, хочеться діяти, щось змінювати в нашій країні", - каже студентка Ольга.
Фото: Чернівецька ОДА
Автор: Олександра Раца
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами