Вагітна в 14. Чернівецьких медиків непокоїть зростання кількості ранніх вагітностей. Кажуть: підлітки дедалі частіше починають раннє статеве життя, не цікавлячись, як себе вберегти. Чому це перетворилось на соціальну проблему і чому так важливо подбати наперед про народження дитини, розповіли медики у всеукраїнський тиждень планування сім’ї.
8 зафіксованих у Чернівцях вагітностей до 18 років торік, і одна у 2015-му. Лікар-гінеколог дитячої поліклініки Анжела Ясинська розповідає: дедалі частіше до неї приходять дівчатка, які починають раннє статеве життя. Більша проблема криється в тому, що такі підлітки інформацію про контрацепцію довідуються не від фахівців, а від подруг чи з Інтернету, і так можуть завдати шкоди своєму здоров’ю.
Анжела Ясинська, лікар-гінеколог: Якщо вона починає раннє статеве життя в 13-14-15 років, приймає гормональні таблетки не так, як має бути, вона потім виходить заміж, і коли хоче сім’ї – не може завагітніти.
В дитячій поліклініці дівчаткам розповідають про безпечну контрацепцію, такі лекції організовують у школах, якщо спершу учні соромляться, анонімних запитань, каже Анжела Ясинська – не бракує. Чимало неповнолітніх дівчаток, які живуть статевим життям, взагалі не спілкуються про це із батьками. Торік 14-річна дівчинка, яка прийшла до лікаря, про вагітність довідалась випадково. Найголовніше завдання, каже медик – переконати зберегти дитину.
Анжела Ясинська, лікар-гінеколог: Добре, що ми якось знайшли спільну бесіду із її хлопцем, вони порозумілись, вдалось знайти спільну мові з її батьками, і вона зберегла дитину і народила здорову дівчинку.
Малюк. Який ти в нас гарний хлопчик.
Данилкові – 2 місяці. До своєї ролі, новоспечені батьки вже потроху звикли.
Аліна, матір Данилка: Зараз вже якраз звикли, раніше було трохи важче, але нічого, ми справляємось помаленьку.
Сергій, батько Данилка: Уночі звикаємо побільше, тому що встаємо.
Аліна та Сергій до народження малюка старанно готувались. Майбутня матір пройшла ретельний медичний огляд, все склалось добре.
Сергій, батько: Готувалися, таке – книжки, Інтернет, і всіляко старались, щоб він в нас з’явився.
Тепер щасливі батьки радіють синочкові, і з часом, кажуть, готуватимуться до нового поповнення. Медики кажуть: для здоров’я матері та дитини і позитиву в родині, добре, коли народження малюка планують обоє батьків.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами