Українська пісня, яка за кілька тижнів стала хітом Буковини та СРСР і завоювала серця мільйонів. Композиція, яка залишається неоголошеним гімном України, «Червона рута» відзначає 45-ту річницю із дня, коли вона зазвучала вперше.
Такою уже відому у всьому світі українську пісню «Червона рута» чернівчани почули вперше. Власну Пісню Володимир Івасюк заспівав разом із Оленою Кузнєцовою та вокально-інструментальним ансамблем «Карпати». За виступом брата спостерігала його рідна сестра Галина.
Галина Івасюк, рідна сестра Володимира: «На Театральній площі, коли море людей, коли вийшло половину Чернівців аплодувати своїм молодим талановитим виконавцям, і вона блискавично, протягом тижня завоювала величезну популярність. Це вже коли через днів 15 співали її, йшли строєм солдати, це зачаровувало направду».
Володимир радів популярності, якої набула його пісня, та зірковою хворобою не страждав.
Галина Івасюк, рідна сестра Володимира: «Нічого не говорив, він був дуже втішений, тому що там йшли пісня-71, пісня-72, Володя розумів, що все це є дуже добре, але потрібно фундаментальну мати освіту. І тому він ще навчався в консерваторії».
Директор музею імені Володимира Івасюка Мирослав Лазарук згадує: в університетські роки він із друзями створив ансамбль. Першою піснею, яку вони виконали, була саме «Червона
рута». Пан Мирослав впевнений, ця пісня стала музичним символом України.
Мирослав Лазарук, директор музею імені Володимира Івасюка: «Для України це велетенський якийсь ковток справжньої волі, коли б це не було, що б не відбувалося, українці співають Червону руту. Там закладена генетична любов до рідного, до батьківщини, до України».
Вперше Червону руту Володимир Івасюк виконав у 1970 році на Театральній площі у Чернівцях, а згодом – у Москві на фестивалі «Пісня року» разом із Василем Зінкевичем на Назарієм Яремчуком. 13 вересня вона відсвяткує свою 45 річницю.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами