Чернівецькі активісти вважають дивним, що в закупівлях Обласного діагностичного центру часто фігурують одні й ті ж підприємці, а вартість самого медичного обладнання за бюджетні кошти, припускають, може бути завищеною
Наталія Гусак розповіла Інформаційному агентству "А.С.С.", як досліджувала, та що виявила в електронних закупівлях діагностичного центру:
Нагадаємо: Знайдете порушення у закупівлях — отримаєте 1000 гривень. У Чернівцях — конкурс
Оскільки я сама фінансист, мені з порталом е-data цікаво переглядати закупівлі та порівнювати із порталом прозоро, де відбуваються тендери. На е-data ви можете подивитись кожну операцію з перерахування коштів розпорядником безпосередньо людині - виконавцю. У діагностичного центру я побачила за рік 22 операції, і , порівнявши їх із порталом е-data, я бачу, що кількість ФОПів, - це фізичних осіб-підприємців просто зашкалює у закупівлях, і є ФОПи, які мають достатньо великий обсяг операцій з діагностичним центром. Коли я почала шукати аналогічне обладнання, то видно, що там ціни різняться у 2-3 рази. Наприклад, в е-data є 2 операції з одним і тим же ФОПом, де одна з них – на 199 тисяч інша – на 198 тисяч гривень. Ці операції не проходять через ПРОЗОРО, навіть ті операції ,які є на ПРОЗОРО, вони фактично здійснюються без конкурентів, я навіть не бачу, хто пропонував іншу ціну, - розповіла Наталія Гусак.
Журналісти Інформаційного агентства "А.С.С." відтак пішли за роз'ясненням до діагностичного центру. Там відповіли, що не бачать у своїх закупівлях порушень, а дані активістів щодо дешевшої вартості обладнання - не відповідають дійсності:
Людмила Доненко, заступник головного лікаря Обласного діагностичного центру: Відеокольпоскоп, який ми купили, він іде з відеокамерою, станцією та іншим приладдям. Ту ціну, яку називає громадська активістка – це звичайний кольпоскоп, без комплектації. Ту ціну, яку називає громадська активістка – 72 тисячі – це звичайний кольпоскоп без відеокамери. Якщо перевірити такий самий, як ми придбали, він в Інтернеті вартує 220 тисяч, ми купили за 197 тисяч гривень. Ми перед закупівлями моніторимо ціни. Як каже громадська активістка, що ми купуємо в одного постачальника, приватного підприємця. Наскільки я знаю, Законом не заборонено це купувати, і перед тим, як у когось купити, ми вивчаємо ціни на ринку і за завищеними цінами ми не купуємо. Зараз дуже складно купувати в підприємств без передоплати. Ми знаємо цього постачальника, ніколи не було проблем ані по якості, ані з постачання, і ми не даємо йому передоплату, а розраховуємось, коли отримуємо товар.
Тим часом в Департаменті охорони здоров`я Чернівецької ОДА кажуть, що звернули увагу на інформацію активістів та зобов'язали діагностичний центр надати відомості про усі проведені закупівлі протягом 2016 року, аби перевірити, чи є вищезгадані порушення.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами