У листопаді країну очікує запуск нового сервісу безконтактної оплати Android Pay, заклик на службу офіцерів запасу, монетизація субсидій і багато іншого. Як зміниться життя українців в листопаді, розбирався сайт "Сегодня".
У листопаді для українців завершиться осучаснення пенсій. За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, розмір пенсії збільшився вже для 90% пенсіонерів, тобто для 10,24 млн осіб.
Але ще не були проведені перерахунки приблизно для 900 тис. осіб, які раніше отримували спецпенсії. Для них розмір виплат повинен змінитися вже в листопаді цього року. До слова, перерахунок проходить за новою формулою з коефіцієнтом 1,0 і з урахуванням середньої зарплати, що виросла.
"Частина пенсіонерів можуть отримати підвищення в листопаді через необхідність проведення перерахунку, в такому випадку в листопаді будуть доплати. Для пенсіонерів тут нічого нового, вони знайомі з такою практикою", – пояснив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.
Так, нагадаємо, що 3 жовтня Верховна Рада прийняла пенсійну реформу, яка передбачає осучаснення пенсій з жовтня і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року.
У жовтні цього року, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) заявила, що тендер для отримання ліцензій на надання послуг зв'язку стандарту 4G в діапазоні 2600 МГц пройде вже в першій декаді листопада.
"Ухвалення цього рішення означає початок активної фази підготовки до 4G-тендеру в діапазоні 2600 МГц, що передбачає конкретні терміни виконання всіх необхідних процедур. Наступний крок – подання "ММДС-Україна" в двотижневий термін плану конверсії", – наголошується в повідомленні НКРЗІ, і додається, що паралельно почнеться підготовка до 4G-тендеру в діапазоні 1800 МГц.
Як відомо, про запуск 4G в Україні вже говорять досить довгий час, але однією з головних проблем була відсутність вільних частот. Так, для зв'язку четвертого покоління потрібні мережі CDMA 800, GSM 900/1800, UMTS 2100, але всі вони в країні вже зайняті, тому Кабмін пропонує операторам дві частоти для запуску 4G – 1800 МГц і 2600 МГц.
Нещодавно, в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов на своїй сторінці в Twitter повідомив, що вони введуть послугу гарячого харчування в нічних поїздах. Кравцов розповів, що в меню увійдуть перші страви, сендвічі, снеки і десерти, і все це почне функціонувати вже з цього листопада.
Пасажири зможуть зробити попереднє замовлення послуги харчування тоді, коли купують квитки, або ж купити вподобане блюдо безпосередньо в поїзді. Також в УЗ запевняють, що вартість їжі буде такою, як в закладах громадського харчування середньої цінової категорії.
У листопаді 2017 року в Україні повністю завершиться впровадження директив ЄС щодо водійських прав. Так, вже з 1 січня 2018 року "міжнародні" водійські права перестануть діяти на території країн ЄС.
Уже зараз українських водіїв з безстроковими посвідченнями часто не пускають в Європу, тому для поїздок за кордон потрібно зробити права нового зразка. Для цього не доведеться заново здавати ПДР, необхідно буде тільки пройти медогляд і заплатити 201 грн за нові права. Видаватися вони будуть максимум на 15 років, а для водіїв вантажного транспорту – на 5.
"Ми також пропонуємо встановити в посвідченнях мікрочіпи. Наші сервісні центри вже забезпечені всім необхідним обладнанням, це убезпечить людей від підробок", – заявив Владислав Криклій, начальник головного сервісного центру.
Осінній призов в Україні стартував ще 2 жовтня, а завершиться тільки 30 листопада. Згідно з рішенням Кабміну призову на строкову військову службу підлягають 10 460 осіб.
У листопаді також повинен пройти новий заклик офіцерів запасу. Вперше за всі роки незалежності призов офіцерів запасу почався в країні в червні цього року. Закликали тих, хто пройшов підготовку на військових кафедрах, але так і не служив до 43 років.
На початку жовтня повідомлялося, що головне управління персоналу Генштабу рекомендуватиме закликати до 500 офіцерів запасу для проходження служби на базах, складах і арсеналах зберігання боєприпасів. У деяких областях, таких як Харківська і Запорізька вже почали закликати офіцерів запасу.
"Це буде до 500 (людей), мабуть. Але ще рішення буде приймати міністр оборони, виходячи з потреби", – заявив тоді заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Артур Артеменко, передає Укрінформ.
Зараз ЗМІ повідомляють про те, що в листопаді дійсно закличуть деяку кількість офіцерів, які закінчили військові кафедри.
Монетизація субсидій
В кінці жовтня вже були сформовані списки людей, які повинні отримати компенсацію за економію субсидій. Якраз до середини листопада їм виплатять необхідні суми грошей, заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко в інтерв'ю телеканалу NewsOne.
"Я сподіваюся, що до середини листопада всі люди, які отримують субсидії і є в цих списках, а також заощадили за опалювальний сезон, отримають відповідну грошову компенсацію. Це є першим кроком до повної монетизації субсидій", – зазначив Розенко.
За словами віце-прем'єра, система субсидій добре налагоджена в Україні, тому громадяни отримають все без затримки і в повному розмірі.
Уже з 1 листопада Google може запустити в Україні сервіс про безконтактну оплату зі смартфонів Android Pay. Для деяких українців це додаток вже є в Play Market, але додати туди банківську карту поки що не можна, тому краще почекати до офіційного релізу. Так, про підтримку нової системи вже заявили деякі банки.
"ПУМБ вже інтегрується і підтримає Android Pay в найближчій перспективі", – відзначають в прес-службі банку.
Нагадаємо, що Google запустив платформу цифрових гаманців Android Pay ще в 2015 році. Завдяки їй можна прив'язати до додатка банківські карти і розплачуватися ними за допомогою смартфона через всі POS-термінали, що підтримують безконтактну оплату.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами