Про це свідчить звіт «Стан батьків у світі 2023», підготований неурядовою організацією США Equimundo, пише МА АСС з посиланням на «УП».
При підготовці звіту опитали майже 12 тис. чоловіків, жінок і гендеро-різноманітних людей у таких країнах, як Колумбія, Руанда, Південна Африка, Австралія, Ірландія, Китай і США.
Від 70 до 90% чоловіків у 16 з 17 країн, громадяни яких брали участь в опитуванні, сказали, що відчувають таку ж відповідальність за догляд за домом, як і їхні партнерки. Понад 80% опитаних вважають, що хлопчиків потрібно вчити виконувати домашні справи та доглядати за дітьми.
Наші новини є у Facebook
Єдиним винятком стала Індія, де лише 25% чоловіків відчувають таку ж відповідальність, як і їхні партнерки, коли йдеться про роботу по догляду за будинком і дітьми.
«Наші результати показують те, про що ми вже підозрювали: чоловіки люблять і хочуть піклуватися, зокрема про дітей», – сказала Тавіші Гупта, директорка з досліджень ГО Equimundo.
Однак нерівна оплата праці та дискримінаційна державна політика призводять до того, що у деяких країнах жінки все ще виконують у 7 разів більше неоплачуваної роботи по догляду.
В усьому світі чоловіки витрачають лише 19% свого часу на неоплачувану домашню роботу, а жінки витрачають на це неї 55%.
Чоловіків, які бажають збільшити навантаження по дому, стримує упереджене ставлення суспільства, яке не готове бачити їх у ролі доглядальників.
«У середньому зарплати чоловіків у всьому світі вищі, ніж у жінок.Тому багато родин вважають, що краще оплачувана робота чоловіка приносить більше у домогосподарство, ніж робота чоловіків по дому», – сказав Гері Баркер, генеральний директор Equimundo
Однією з ключових стратегій, рекомендованих у звіті, є рівна відпустка по догляду за дитиною для батька і матері.
«Ми не хочемо, щоб відпустка для жінок була скорочена, натомість ми хочемо, щоб відпустка для чоловіків була продовжена», – сказав Баркер.
85% опитаних батьків сказали, що оплачувана відпустка по догляду принесе користь їхнім партнеркам і дітям, однак багато хто з них повідомив про перешкоди на роботі та в суспільстві.
Серед опитаних батьків і матерів, які не скористалися всіма запропонованими їм відпустками по догляду за дитиною, 40% сказали, що це сталося через страх втратити роботу, 36% згадали про непідтримку керівників, а 18% хвилювалися через осуд друзів і родини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами