Людмила Григорчук: Пане Володимире, спершу розкажіть нам про транспортний експеримент, який цього тижня знову став топ темою у Чернівцях. Чому перевізник не вийшов на декілька маршрутів?
Володимир Середюк: Насправді ситуація доволі банальна. Вкотре перевізник не попередивши офіційно листом, хоч ми просили, що це треба робити, не випустив автобуси на маршрут, тому ми виявилися не готовим до такого сценарію, але треба віддати належне департаменту, за два дні ми закрили всі ці маршрути, це і 29, і 9, сьогодні ще і 9-А. На сьогодні ситуація врегульована.
Людмила Григорчук: Чому так сталося? Перевізник у міській раді сказав, що він розпродує маршрутки і не буде більше працювати у цій сфері.
Володимир Середюк: Я вже не дивуюся таким парадоксам економічним і господарським. У нас на ринку громадських перевезень працюють більше 20 перевізників, 4 – це юридичні особи, всі інші – це фізичні . І найбільше проблем у перевізника «Чернівці 2004», у якого найдохідніші маршрути, де є змінний пасажир, що важливо. Дивно, що саме у цього перевізника найбільше таких проблем. Вони є у всіх, але якщо жаліється перевізник з віддаленого напрямку, то це можна зрозуміти, а тут найкращі маршрути, а він жаліється.
Людмила Григорчук: Це продовження історії з непідняттям тарифу?
Володимир Середюк: Так, в якийсь мірі. Але всі розуміють,що підняття тарифу йде в парі з підвищенням якості перевезень. А тут підвищується тариф, місяць-два якість покращується, потім стабілізується, а потім вони знову просять підняти тариф. Якщо економічно-обгрунтований тариф є лише у декількох перевізників, то чому ми маємо підвищувати тариф у всіх? Виходить, що 30% просить підвищити тариф, а 70% перевізників старий тариф – влаштовує. На думку перевізників, виконавчі органи влади повинні це робити, а я кажу, що ми діємо згідно закону. Перевізники мають подавати всі документи, а у них чорні каси, про які всі знають, їм це тепер аукнеться. Адже готівку вони не можуть підтвердити офіційно. На ту суму, яку вони хочуть тепер, не натягується. Знову починаються розмови, що міська рада не хоче підняти тариф, а що ми маємо затверджувати, якщо не подали всі перевізники ці розрахунки? Чернівчани у це не вникають, подаються всі ці матеріали під різними соусами. А перевізники, які вважають, що треба підвищити тариф,то вони мають подати всі розрахунки, ми готові тоді розглянути, але перевізники мусять надавати цю послугу, поки питання тарифне розглядається. Наприклад, як це робиться з підняттям тарифу на тепло чи воду. Поки НКРЕКП розглядає підняття, то населення ж платить за старими цінами. Там затримка може бути 7-8 місяців. Можуть закинути про фінансову підтримку,але ця підтримка йде не у різниці тарифу, а по надлишковим втратам,технологічним. Ми готові набагато швидше реагувати, але перевізники мають діяти разом.
Людмила Григорчук: Але в цій дискусії, конфлікті, міська рада відстояла свою позицію. Чернівчани продовжують платити 4 гривні у маршрутках.
Володимир Середюк: З самого початку було поставлені чітко завдання, що ми рухаємося в законній площині. При всій повазі до перевізників, але ті, хто звик працювати по-старому, то їм важко повірити, що ми принципові, не будемо закривати очі і напишемо те, що вони хочуть.
Читати ще: Транспортний експеримент з маршрутками - виправданий: В.Середюк
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами