Чернівчанка Яна Брус розповідає, що до травня 2018-го року плата за обслуговування мереж, якими блакитне паливо транспортувалося до кінцевого споживача, була включена у загальний тариф газопостачання. Отже, послуги з обслуговування мав надавати постачальник. Наразі ж закон передбачає, що обслуговування газових мереж мають здійснювати балансоутримувачі будинків, тобто управлінські компанії, ЖРЕПи, ОСББ і т.д.
«Оскільки в змінах до закону є певні колізії, які призводять до суперечок між надавачем послуг та управлінцями, питання потребує вивчення та прийняття правильного рішення для мешканців. Але постачальник, аби пришвидшити підписання угод на обслуговування газових мереж, під приводом аварійних витоків газу розпочав відключати вертикалі чи цілі під’їзди. Метод незаконний, оскільки кожен споживач має індивідуальний договір на постачання природного газу і жодним чином не має нести відповідальності за борги сусіда», - розповідає Яна Брус, чернівчанка та активістка.
Жінка впевнена, що механізм підписання актів розмежування, хто за що відповідає, потрібно доопрацювати.
У ПАТ «Чернівцігаз» звинувачення у тому, що вони примушують чернівчан укладати з ними угоду на обслуговування газових мереж, спростовують.
Віктор Горда, голова правління ПАТ «Чернівцігаз»: «Жодного відключення будь-якого абонента через вину іншого абонента немає. Люди неодноразово зверталися через відключення від газопостачання, а ми неодноразово їм пояснювали: ми не те, що не хочемо, ми не маємо права приступити до ремонту газових мереж чи до будь-яких дій з ними без підписання договору на обслуговування. У нас виникає така ситуація: є аварійний виклик, який поступив з багатоповерхового будинку. Все, що ми можемо зробити, – це провести відключення. Після цього абоненти повинні вирішити: або знайти компанію, яка обслужить їхні газові мережі, або звернутись до нас».
Віктор Горда запевнив, що ПАТ «Чернівцігаз» не вимагає підписання угоди на обслуговування виключно з ними. Мовляв, наразі це не входить у число обов’язків газової компанії, але вона має на це ліцензію і може такі роботи виконувати.
«Запускати газ у трубу, коли газові мережі аварійні, ми не можемо, оскільки несемо відповідальність за безпеку споживачів. Після того, як мережі відремонтують, проводимо випробування і, якщо все гаразд, пускаємо газ. У цей час у кожній квартирі мають перебувати мешканці, щоб ми перевірили спеціальними приладами наявність або відсутність витоків», - зазначає Віктор Горда.
У газовій компанії кажуть, що ситуацій, коли доводиться відключати газ у Чернівцях багато, адже місто старе і внутрішньобудинкові мережі у незадовільному стані. Втім, зараз газовики опинилися один на один з абонентами, хоча між ними мали б бути управлінські компанії чи інші організації або люди.
Також Віктор Горда зазначив, що коли у Чернівцях оголошували конкурс для управлінських компаній, то в його умови повинні були бути включені і послуги з обслуговування газових мереж.
«На мій погляд, це проблема міської ради, а не мешканців, тому що саме органи місцевого самоврядування повинні опікуватися громадою. Де-юре зі своїх плечей органи місцевого самоврядування зняли цю проблему, але фактично ніхто не усвідомлює, чим це може закінчитися», – каже Віктор Горда.
Читайте також: Чернівцітеплокомуненерго заборгувало 8 мільйонів гривень за газ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Чому б їй не звернутися до свого покровителя який "пролетів".
Яна Брус як і всі нормальні чернівчани хоче жити в правовій державі, де договірні зобовязання Чернівцігаз перед споживачами чогось таки варті.