Так, в установі виконують антикорупційну програму, метою якої є формування стійкої антикорупційної культури. Про це на брифінгу розповів начальник групи запобігання та виявлення корупції Чернівецького прикордонного загону старший лейтенант Богдан Церковняк, пише МА АСС.
«Ми провели численні навчальні заходи, які охопили весь персонал прикордонного загону у форматі тренінгів, обговорень і вивчення норм законодавства, ефективність яких підтверджена підсумковими опитуваннями – понад 80% опитаних військовослужбовців отримали 8.5 балів з можливих 10 у знанні законодавства з антикорупційних питань, але, що важливіше – 91% опитаних готові повідомити про корупцію, якщо такі випадки стануть їм відомі. Це говорить про досить високий рівень нетерпимості до корупції та усвідомлення важливості особистої участі в запобіганні корупційним проявам. Проведені анонімні опитування військовослужбовців свідчать про те, що понад 70% прикордонників готові повідомляти про корупційні випадки керівництву або уповноваженому, що говорить про високий рівень внутрішньої довіри та комунікації», - повідомив посадовець.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Протягом 2024 року у Чернівецькому прикордонному загоні зафіксовано 33 випадки відмови від неправомірної вигоди на загальну суму понад 600 000 грн, військовослужбовці були заохочені на суму понад 40 000 грн.
За словами Богдана Церковняка, наразі основним корупційним ризиком для прикордонників є пошук чоловіками призовного віку шляхів незаконного перетину кордону. У 2024 році було виявлено 7 військовослужбовців, які були втягнені у таку протиправну діяльність.
«Принагідно, хотів би нагадати громадськості про необхідність повідомляти про корупційні прояви, які стали вам відомі тепер це можливо через Єдиний портал повідомлень викривачів. Або звернутися за телефоном служби «Довіра» Державної прикордонної служби України 044 527 63 63», - звернувся до буковинців прикордонник.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами