У Чернівцях біля Меморіалу Героям Небесної Сотні сьогодні вшанували пам’ять полеглих учасників Революції. Указом президента України від 11 лютого 2015 року дату 20 лютого було встановлено як День Героїв Небесної Сотні, пише Медіа агентство АСС.
«Я пригадую, як мій батько завжди був для мене підтримкою. Я мав тоді 17 років. І його опіки дуже не вистачало. Це був період вступу до університету, ми з ним про це багато говорили. Він підтримував мене у виборі стати лікарем. Головне для нього було зробити із нас з братом людей, він давав завжди право вибору. На жаль, досі не покарані злочинці і виконавці тих жахливих вбивств на Майдані. Та є надія на новий закон, який дозволить їх засудити заочно», - розповів Богдан Аксенин, син Героя Небесної Сотні.
Отримуйте новини в Telegram
Біля Меморіалу зібрались родичі та друзі загиблих Героїв, учасники Революції, громадські діячі, посадовці, учні. Вони вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання, виконали гімн, відслужили молебень та поклали квіти і лампадки до Меморіалу.
«Ми проводимо сьогодні Всесвітню акцію «Ангели пам’яті». Це коли кожен може вирізати ангелика і почепити на дерево. Людей охочих щороку стає все більше. Це символи невмирущої пам’яті. Найвищий прояв любові – покласти життя за ближнього. А зараз діти наших Героїв Аксенина та Щербанюка продовжують справи своїх батьків. Рятують і боронять Україну. Ми маємо знати – людина живе, поки живе пам’ять про неї», - каже Галина Абрам’юк, волонтерка і учасниця Революції Гідності.
Вшанування Дня Героїв Небесної Сотні і «тихої акції» відбулося на різних локаціях міста: у скверах, на площах, в освітніх закладах.
«Кровопролитні дні у новітній історії України – і ми живі їхні свідки. Події 2014 року і нинішні – пов’язані одним бажанням стати вільними і зупинити ворога. 20 лютого 2014 загинуло 48 українських героїв, це були перші Герої неоголошеної російсько-української війни. Вже тоді стало зрозуміло – жодні перемовини не врятують ситуації. Влада втекла, народ взяв відповідальність на себе. Майдан стояв за єдину суверенну державу. Зараз не всі території під нашим контролем. Не всі справи майданівців розслідувані, злочинці не покарані. Але Україні бути, і перемога за нами», - додав Михайло Павлюк, учасник Революції Гідності.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами