Щороку День гідності та свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану, пише Медіа агентство АСС. Свято затверджене указом п’ятого президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року «Про День гідності і свободи».
Саме цього дня, 21 листопада, відзначають річниці початку історичних для України подій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Обидві революції стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.
У Чернівцях у цей день буковинці зібралися біля пам'ятника Героям Небесної Сотні. Там відбулась панахида за Героями революцій та загиблими в російсько-українській війні. У спільному молебні помолились за мир та перемогу.
До монумента чиновники та громадські діячі поклали квіти та лампадки.
Отримуйте новини в Telegram
«Відзначаємо чергову дату етапу національно-визвольних рухів за своє існування. Я як учасник руху у 1990 рр, учасник Помаранчевої революції, Революції Гідності тішуся, що ми є! Пригадую, як майже 2 місяців стояв мирний «Майдан» на площі у Києві. Вимога була єдина – аби Україна мала європейський вибір, майбутнє, була демократичною та справедливою державою. Тоді президент не дослухався до народу. Керований з москви - пішов на злочин: почав вбивати цих людей. Але вони не змирились, не скорились, вони мали честь і гідність стати на захист. Боротьба продовжується - між добром і злом, між світлом і темрявою. За демократію проти тоталітаризму», - зазначив Василь Бойчук, учасник «Майдану».
Фактично це свято є наступником Дня свободи, яке впродовж 2005-2011 років відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції, однак було скасоване експрезидентом Віктором Януковичем.
Метою запровадження пам’ятної дати, згідно із указом, стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами