В програмі «Суть Речей» депутати міської ради Наталя Якимчук та Богдан Ковалюк розповіли, що пропонують створити титульні списки, щоб мешканці могли котролювати ремонт доріг, міжбудинкових проїздів, тощо.
Богдан Ковалюк: На жаль, особливо основні розпорядники департаменти містобудування та ЖКГ, то вони дещо храмають в питанні планування своєї роботи, у них немає розуміння. Які мають бути першочергові в ремонті, які наступні. Тому ми намагаємося налагодити цю роботу. Думаю, що ми без особливих конфліктів, знайдемо шляхи того, щоб мешканці розуміли, що де ремонтується і коли буде здійснений ремонт тієї чи іншої вулиці. Неправильно, що об’єкти ремонтують, бо там є 50 звернень мешканців, а там, де 10-ть не ремонтують. Це несправедливо. Щоб уникнути таких диспропорцій, то ми намагатимемося зробити все планово. Наша комісія буде пропонувати винесення всіх титульних списків з поквартальним розписом витрат коштів на ремонт, наприклад, міжбудинкових проїздів, тротуарів, інших об’єктів, виносити це на сторінку веб-порталу міської ради. Ми будемо звертатися до мешканців, що якщо ви бачите, що є ваш об’єкт включений у фінансування, а проблем з коштами зараз немає, і роботи в кварталі не проводяться, то в наступному кварталі ми будемо ініціювати повернення коштів, якщо ви не готові проконтролювати підрядників, чиновників і слідкувати за ефективністю контролювання коштів.
Наталія Якимчук: Так само ці титульні списки потрібні, щоб розуміли, що ці міжбудинкові проїзди, чи будинок, чи щось інше стоїть в порядку денному. Може там криза надзвичайна, а про нього не знають. Треба, щоб вони були відкритими. Так само дуже важливим є те, що ми в цьому році розпочали бюджет участі, новий метод витрачання коштів, щоб об’єкти контролювали та ініціювали чи ОСББ, чи органи самоорганізації населення. І в наступному році ми будемо чекати, щоб цей бюджет участі буде насиченим більш коштами і витрачати будемо їх не тільки через департамент, але й безпосередньо через органи самоорганізації населення. Але є велике «але». У нас їх мало, не надто вони активно, хоч ми чекали створення ОСББ, чи комітети будинкові, а вони не такі активні. Ми хочемо їх стимулювати програмами співфінансування тих об’єктів, на які можна виділяти кошти з місцевого бюджету і на які готові мешканці вкладатися коштами. І ніж більше люди будуть готові співфінансувати, то місто більше буде готове співфінансувати. Але тут важлива пріоритетність. Це має бути такий об’єкт, на який ще не виділялися кошти. Маємо створити інтерактивну карту з позначенням, коли і в які роки на ті чи інші об’єкти і дороги виділялися і ще важливо, рівномірно витрачати кошти. Ще важливі є соціальні проекти, але створення міста комфортного, це в порядку денному нашої комісії стоїть пріоритетним.
Богдан Ковалюк: Ми б хотіли закликати мешканців активніше ставати власниками свого житла, помешкання. Це не вимога чиновників, це вимога часу і ми, наша каденція застала гарну програму співфінансування по енергозбереженню, утеплення фасадів, ми підтримуємо цю гарну ідею. Ми готові розглядати ще якісь програми по ОСББ. Бо час, на жаль, заставляє нас економити, переходити на автономні системи споживання енергії і ми не знаємо, які наступні роки будуть. Хотілося б, щоб мешканці активніше брали участь у формуванні своїх умов.
Людмила Григорчук: Хто буде створювати ці титульні списки?
Богдан Ковалюк: Наразі титульні списки за запитами департаментів затверджує виконком міської ради. У нас є деякі запитання, бо є вже приклади, і за нашої каденції, коли буквально затверджують титульні списки і вже за декілька днів вносять зміни. Це значить, що десь недопрацювали, раз внесли зміни. Надалі, звичайно, не можна підходити і змінювати все, що було вже роками напрацьоване. Ми будемо формувати програму ремонту вулиць, міжбудинкових проїздів, накладати думку мешканців на ці програми, формувати якусь карту, формувати вже базу даних, з якої зможемо побачити скільки вже коштів витрачалося на ремонт тих чи інших вулиць щоб не було так, що одні вулиці ремонтувалися кожного року на значні суми, а інші лишалися перехідними об’єктами.
Наталя Якимчук: Маємо також ініціативу до договірних відносин ремонту доріг, де має бути передбачено гарантійний внесок, така сума коштів, на яку ми можемо недофінсувати виконання робіт, щоб потім перевірити роботи, чи дотримані вимоги гарантійні. По завершенні часу гарантії, ця сума буде надходити на рахунок. Це рішення ще не прийняте, це новація, яку нам пропонували інші міста. Людмила Григорчук: Я думаю, що це буде дуже стимулювати надавачів послуг, щоб якість була належною.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами