Щороку в Україні твердих побутових відходів більшає на 50 мільйонів кубометрів, а промислових – на 175 мільйонів. Їх було б в рази менше, якби люди навчилися правильно викидати сміття, стверджують фахівці. Тому у школах міста проводять інформативні уроки «Розділяймо відходи разом».
Аби учням було цікаво проводять уроки в ігровій формі, з конкурсами та практичними завданнями. Вони дізналися час розпаду вторинних відходів у природі. 10 років для паперу, 90 – для консервної банки, 200 – поліетиленового пакету і 500 років знадобиться для пластикової пляшки. А ще дізнались наскільки корисно переробляти сміття: 1 тонна такого паперу допомагає зберегти 17 дерев, 2000 кіловат електроенергії, 30000 літрів води.
Таїсія Коблюк, учениця Чернівецької гімназії №5: «На пляшках є такий знак зелений і тому можні ті пляшки викидати у спеціальні баки і потім відвозять їх на завод і можна їх переробляти. З 5 пляшок –можна зробити футболку. З 35 можна зробити утеплювач у спальні, а з 60 банок – можна зробити килим».
Дмитро Будза, начальник відділу вторресурсів фірми «Альтфатер Чернівці»: «Ми читаємо лекції учням з 2 по 6 клас в загальноосвітніх навчальних закладах. Також запроваджуємо європейську систему роздільного сміття. Ми навчимо учнів, то вони прийдіть додому і навчать своїх батьків, також навчать своїх друзів і будуть розділяти сміття. І будуть розділяти сміття і дорослі також».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами