Директор обласного благодійного фонду "Хесед-Шушана" Ілля Хочь прокоментував конфлікт, що виник навколо юдейської синагоги Бейт-Тфіла Біньямін , яка знаходиться у Чернівцях на вулиці Лук`яна Кобилиці.
Мовляв, після смерті головного рабина Чернівецького регіону Ноаха Кофманського, було двоє людей, які зайняли синагогу, почали приватну справу, намагаючись домовитись із громадою. А після того, як новообране правління релігійної громади іудейського культу надало їм усі документи про перереєстрацію громади у законний спосіб з дотриманням усіх вимог чинного законодавства України, і попросили звільнити приміщення, ті обурились, сказав Ілля Хочь Інформаційному агентству АСС. Прізвища опонентів Ілля Хочь не називає, бажаючи лише, щоб конфлікт був вичерпаний.
"Синагога працювала і буде працювати! І в ній буде рабин! Це головне! Просто деякі схотіли перетворити синагогу в дохідний дім. Їм не дали такої можливості! Їх попросили в законний спосіб звільнити приміщення згідно наданих документів новим обраним правлінням Чернівецької релігійної громади іудейського культу. Після чого цими "діячами" був здійнятий весь цей галас! Зараз ситуація повністю контрольована новим складом Правління громади і піклувальною радою! Є попередня домовленість з Головним рабином Чернівецької області М. Гліценштейном, що він буде допомагати проводити службу в синагозі! Ще раз особливо хочу підкреслити, що будівля синагоги була повернута у власність релігійної громади за клопотанням депутата міської ради Іллі Хоча у 2005-му році і особисто нікому не належить", - написав Ілля Хочь.
Зараз основне завдання правління, щоб синагога працювала, і друге - знайти равина, який проводитиме тут богослужіння.
Фото: Версії
Ситуацію ІА АСС прокоментував також представник єврейської громади Михайло Крайс:
"Ця синагога має велике духовне значення для кожного мешканця Чернівців, вона одна із 14-ти синагог на теренах колишнього Радянського союзу, якій дозволили працювати. Люди кажуть, що вона працювала навіть під час німецької окупації. Досить прикро буде, щоб та синагога припинила свою роботу. Впевнений, що із часом ситуація зміниться на краще, люди порозуміються і все буде добре, абсолютно далекий від думки про загострення конфлікту".
Довідково: Невелика синагога «Бейт-Тфіла Біньямін» була збудована 1923 року на пожертвування родини Біньяміна Шапіро. 1938 року на будинку було встановлено меморіальну дошку з написом, виконаним єврейськими літерами німецькою мовою (не їдишем). Це свідчить про те, наскільки чернівецькі євреї були асимільовані в німецькомовну культуру навіть у період румунського правління, яке чинило опір німецькому культурному впливу. В період з 1959 по 1994 рр. вона була єдиною діючою синагогою в місті. Особливу цінність становлять її внутрішні розписи, виконані невідомим чернівецьким художником. Розписи вкривають практично весь внутрішній простір приміщення. За своєю самобутністю та художнім рівнем ці розписи є визначним зразком релігійної єврейської творчості Східної Європи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами