В програмі "Суть Речей" Наталія Нечаєва-Юрійчук, асистент кафедри політології та державного управління ЧНУ, кандидат історичних наук, розповіла, що для студентів знати іноземну мову - надто необхідно і без проведення року англійської мови
Людмила Григорчук: Пані Наталю, ви спілкуєтеся з юнаками, людьми, які вже знають, чого вони хочуть в цьому житті. Їм потрібна англійська мова?
Наталія Нечаєва-Юрійчук: Потрібна – це не те слово. Студентське життя, студентський час – це коли людина отримує величезні можливості для подальшого розвитку. Щодня, спілкуючись з студентами, моє перше питання, яку іноземну мови ви знаєте і тиша дуже часто. Або трошки англійську, або німецьку. Але багато не почувають себе комфортно. Моє перше прохання до всіх студентів, щоб вони вчили іноземну. Тому що починаючи з другого курсу, дуже багато чернівецький студентів, ЧНУ, вже мають багато можливостей з проектами обміну міжнародних. Без іноземної – це нереально. А щоб розуміти, як розвивається світ, в чому відмінність українського навчання від американського, канадського, можна дізнатися, лише якщо ти поїхав, навчився, поспілкувався і зрозумів, що у нас краще це, а там краще це. І я це все комбіную і в подальшому все можу використати. Більше того, всі факультети сьогодні в університеті, беруть участь у різноманітних грантових програмах, організовують, американські чи інші гранти. Наші студенти створюють кінофільми, пишуть наукові роботи, їздять по обміну, їздять на навчання і від їхньої позиції дуже багато залежить. Якщо студент хоче вчитися, навіть, якщо він приходить не дуже з високим рівнем англійської мови, то він може її здобути. Адже в школі не всі отримали хороші знання. Кажуть нерідко студенти, що у школі у них не було уроків англійської, вчителька приходила, щось давала вчити і все. Дуже багато факторів, від яких залежить те, як вивчити англійську. Не залежить лише від того, де ти народився. Якщо ти хочеш, то навіть в Інтернеті онлайн можна вивчати мову безкоштовно і досягнути гарних успіхів. І друга сторона медалі – це викладачі. Тому що бути викладачем, науковцем і не знати англійську – це значить залишатися осторонь багатьох напрямків твого інтересу, твоєї науки. Ти не можеш все відслідкувати. Ти повинен володіти якоюсь інформацією. Щоб студент був вмотивований вчитися, ти маєш його мотивувати своїм прикладом.
Людмила Григорчук: Ви вчили в зрілому віці, чи з школи принесли багаж знань, який доповнювали?
Наталія Нечаєва-Юрійчук:Я вчилася в школі, де отримала основні завдання. Потім я займалася додатково з викладачем, вони мені дуже допомогли. Але той фундамент, черевички зручні вони були одягнені в школі. Решта – це було додаткове. І надзвичайно позитивний вплив справив мій перший візит за кордон. Навчання в літній школі Гарвардського університету. Надзвичайно лояльне середовище. Надзвичайно позитивні люди. Вони тебе уважно слухають, вони на мигах пояснюють і ти розумієш, що я можу, я щось забув, я щось не знаю, але потім з’являється азарт і ти хочеш ще і ще. Наші студенти мають стільки можливостей – що треба тільки хотіти вчити мову.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами