Про це у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповіла заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак, пише ІА АСС.
У комплект цих ПЛР-лабораторій, які придбала область, входить холодильне обладнання до -80 градусів.
«Ми тоді ще не розуміли, що буде проходити вакцинація і потрібно буде таке обладнання, але два холодильники вже є на місці у Чернівецькій області і ми досить вдало ними скористаємося», - сказала Наталія Гусак.
Обладнання, яке використовують у ПЛР-лабораторіях, підходить для зберігання вакцини від коронавірусу, додала заступниця голови ОДА.
«Самі ж вірусологічні лабораторії ми будемо запускати з перспективою. Тому що справа ліцензування, справа навчання персоналу займає час. Наразі наш обласний Лабораторний центр має можливість досліджувати близько трьох тисяч зразків аналізів. Також у нас є ще міська лабораторія, тому, з огляду на це, поки буде можливість використовувати це холодильне обладнання, ми, безумовно, будемо його використовувати», - зазначила заступниця голови ОДА.
Читайте також: Нинішні показники Буковини відповідають «помаранчевій» зоні карантину, - Гусак
Вона розповіла, що у Чернівецькій області готові до вакцинації, у тому числі сформовані бригади і по вакцині AstraZeneca, і по вакцині Pfizer. Вони зараз проходять навчання, відповідно до графіку Міністерства охорони здоров’я. Очікують лише поставок самої вакцини.
«Ми провели опитування персоналу, маємо всі списки і соціальних клієнтів, і соціальних працівників, яких вакцинуватимуть під час першого етапу. Як тільки буде вакцина, вона одразу буде використана» - запевнила Наталія Гусак.
За її словами, попередньо вакцину Pfizer будуть використовувати для соціальних працівників та клієнтів психоневрологічних інтернатів, хоспісної допомоги, а AstraZeneca буде використовуватися для медичного персоналу.
Наталія Гусак зазначила, що в області буде по дві бригади на кожну вакцину.
«Ми запропонували нашим кращим закладам первинки, яким ми довіряємо, та розуміємо, що вони впораються, тому що ситуація буде така, що в більшій мірі, ці всі люди будуть зайняті впродовж декількох тижнів, не виходячи з свого робочого місця. Іноді доведеться від’їжджати зі своєї ОТГ в інші центральні районні лікарні. Я скажу, що нас, безумовно, чекає ще одна категорія лікарів-героїв, які будуть брати участь у вакцинації. Але я більше, ніж впевнена, що наші лікарі первинки, наші медсестри впораються, тому що вакцинація для них – це так само їхня справа, якою вони займаються впродовж усього свого професійного життя», - розповіла Наталія Гусак.
Новини ІА АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами