Міжнародний День ДНК встановлено на честь виходу 25 квітня 1953 року британського журналу «Nature», в якому була опублікована невелика стаття вчених з Кембриджу під назвою «Молекулярна структура нуклеїнових кислот» та відкриттю подвійної спіралі ДНК.
ДНК - це сховище даних, в якому зберігається вся інформація про всіх живих істот нашої планети. Саме ДНК робить можливою передачу даних про розвиток і функціонування живих організмів при їх розмноженні. ДНК - це молекула дезоксирибонуклеїнової кислоти - і це основа всього живого.
ДНК всіх людей на планеті на 99,9% ідентична і лише на 0,1% відрізняється, що повністю суперечить теорії расової дискримінації. Саме ці 0,1% і роблять нас тими, хто ми є в повсякденному житті і зберігають всі наші унікальні відмінності один від одного.
Молекула ДНК дуже і дуже довга, якщо розмотати ДНК всіх клітин нашого тіла, то вони розтягнуться на відстань близько 80 мільярдів кілометрів - це приблизно 13 разів від Сонця до Плутона або 533 рази від Сонця до Землі.
ДНК - це найкращий носій інформації відомий людству. ДНК однієї клітини людини може зберігати близько 1.5 гігабайти інформації, здавалося б це не так вже й багато, але уявіть скільки можуть зберігати інформації все ДНК всіх клітин вашого тіла разом узяті, якщо їх сумарна кількість близько 40000000000000! І це просто неймовірне число в 60000000000 (60 мільярдів) терабайт! І що саме неймовірне, для зберігання всіх цих терабайт, потрібно всього-на-всього 150-160 грам ДНК. Такий просунутий "вінчестер" мрія будь-якого комп'ютерника.
У чоловіків рівень мутацій в ДНК перевищує в два рази показники прекрасної половини людства. З чого випливає висновок, що за весь прогрес людства, в основному, відповідальні чоловіки, а от жінкам дісталася не менш важлива роль такого собі контролера-хранителя, який відсіває і зберігає все найпотрібніше.
Іноді на світ з'являються люди, у яких не 1, а 2 набори ДНК! Пов'язано це з тим, що багато вагітностей починаються як близнюки, і один з близнюків вбирає іншого в себе ще до того, як зародок можна помітити. У 99% випадків це є кінцем історії, проте в деяких умовах, якщо людина "ввібрала" у себе свого близнюка, в його тілі може зберегтися обидва набори ДНК. Таких людей називають химерами, в їх організмі органи мають різні ДНК. Само це явище не таке вже й рідке, але переважна частина таких людей проживають своє життя, так ніколи і не дізнавшись про свою хімерність. Більшість випадків хімерностей стали відомі і були описані завдяки перевірці сумісності органів при пересадці в трансплантології.
Щонайменше 8% генома людини породжене вірусами, чий генетичний код об'єднався з нашим протягом мільйонів років еволюції приматів.
У ДНК людини є 200 генів, безпосередньо успадкованих від нашої пра-пра-пра ... бабусі бактерії. Завдяки цьому, деякими нашими схильностями до нездужання ми зобов'язані нашим одноклітинним предкам.
Еритроцити (червоні кров'яні тільця) - це єдині клітини в тілі людини, в яких відсутня ДНК.
На борту МКС (Міжнародній космічній станції) існує "Диск безсмертя", що містить ДНК видатних особистостей, в число яких потрапили американський комедіант Стівен Колберт, фізик Стівен Хокінг, модель Плейбоя Джо Гарсія і професійний велогонщик Ленс Армстронг. Призначення цього диску - надати «будівельні матеріали» для відродження людства у випадку, якщо планета постраждає від апокаліптичного події.
Про збіги:
- ДНК людини на 30% збігається з ДНК листового салату,
- ДНК людини і банана збігаються на 50%,
- ДНК людей і мишей збігаються на 70%,
- ДНК людей і одного з видів хробаків сходяться на 75%,
- ДНК людини і шимпанзе ідентичні на 95%, до того ж у шимпанзе хромосом більше ніж у людини аж на 2 штуки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами