18 травня 2025 року - неділя, 1180 день повномасштабної війни в Україні, пише Медіа агентство АСС з посиланням на ТСН.
18 травня в церковному календарі - день пам’яті великомучениці Ірини Македонської. Була вона дочкою імператора Ліцинія, який побудував для єдиної дитини палац і найняв мудреця, щоб той дав Ірині освіту. Імператор був язичником, а мудрець сповідував християнство, тому він потай почав розповідати дівчині про всі чудеса, які сотворив Господь.
Подорослішала Ірина і почав батько шукати їй нареченого. Якось влетів до кімнати дівчини голуб і залишив гілку оливи. Влетів тоді орел і залишив на столі вінок різних кольорів. Слідом же влетів ворон, сів на землю і залишив змію. Ірина не зрозуміла, що сталося, а тому попросила допомоги у мудреця. Той розтлумачив їй, що голуб символізує чистоту і лагідність дівчини, орел — можливість протистояти пристрастям, гілка оливи — це Божа благодать, яку Ірина може отримати після хрещення, вінок — її нагорода за подвиги, а ворон зі змією — це сам Диявол, який хоче змусити дівчину відмовитися від Христа.
Наші новини є у Facebook
Після отриманих знамень Ірина відмовилася виходити заміж, вона охрестилася і почала переконувати свого батька, щоб він теж прийняв християнство. Спочатку батько був проти, а потім в нього навіть вселився Диявол, який налаштував імператора проти єдиної доньки. Наказав тоді Ліциній кинути дівчину під ноги коней, зв'язавши їй руки. Однак тварини її не торкнулися, а ось імператор враз впав мертвий. Помолилася тоді Ірина Богу — і батько її піднявся на ноги. Люди, які це бачили, увірували в Христа. А сама дівчина відтоді стала провидицею. Коли престол її батька зайняв інший правитель, зазнала вона чималих мук. Але продовжувала навертати людей до Ісуса.
- Не ходіть в гості до незаміжніх дівчат або вдов, тому що тоді ще довго не вийдете заміж.
- Краще не виходити на вулицю після заходу сонця, бо може зашкодити нечиста сила.
- Суворо забороняється пліткувати, лаятися, лихословити.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: негода і дощі — вродить хліб;
- квіти на черемсі — чекайте на швидке похолодання;
- побачити блискавку — до хорошого урожаю капусти;
- припинили щебетати птахи — до грози;
- у воді купаються гуси — настане тепло.
Дивіться нас на YouTube
В народі 18 травня називали Аріна або Аріна Розсадниця. А все через те, що від цього дня починали вже висаджувати розсаду капусти. Цікаво, що овочі в давнину садили лише жінки, а ось чоловікам в цю дату забороняли виходити на город. Вважалося, що тоді рослина буде квітнути, але не плодоносити. А щоб кури пізніше не виклювали розсаду, під час її висаджування намагалися не їсти хліб.
Також 18 травня День резервіста в Україні. Молоде професійне свято, яке було створене президентом України Петром Порошенком 19 квітня 2019 року. Головна його мета — подякувати резервістам ЗСУ за готовність будь-якої миті захищати рідну Батьківщину.
А ще 18 травня День боротьби за права кримськотатарського народу. Ця дата важлива для всього українського народу, адже киримли протягом багатьох століть були нашими сусідами і також зазнавали утисків під час панування спочатку Російської імперії, а потім і Радянсього Союзу. 2014 року Росія незаконно окупувала Кримський півострів, але весь світ продовжує вважати його частиною України. Подію встановили 12 листопада 2015 року.
18 травня День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Важлива дата була встановлена 16 травня 2014 року. Радянська влада роками звинувачувала кримських татар у дезертирстві, хоча не мала доказів тому. Тому, начебто за державну зраду, Йосип Сталін наказав депортувати корінне населення Криму на схід. За радянських часів було депортовано близько 200 тисяч киримли, внаслідок чого загинуло близько 30 тисяч.
Також 18 травня святкують День надсилання електронної вітальної листівки. Головна мета цього дня полягає в тому, щоб надихнути людей використовувати електронні вітальні листівки для вираження щирих почуттів, побажань та привітань. Вперше електронні вітальні листівки набули популярності в 1990-х роках. Перші часто нагадували паперові аналоги, однак були створенні в цифровому вигляді. Першим у світі веб-сайтом для надсилання електронних листівок став The Electric Postcard. Його створила Джудіт Донат наприкінці 1994 року. Спочатку він був не дуже популярним, але до весни 1996 року понад 1,7 мільйона листівок в світі було надіслано за допомогою цього сервісу.
А ще 18 травня Всесвітній день обізнаності про доступність. Доволі молоде IT-свято, яке святкується кожного третього четверга травня. Подія була започаткована 2011 року американським розробником Джо Девоном.
18 травня святкують Міжнародний день музеїв (ЮНЕСКО). Започаткували свято 1977 року під час засідання Міжнародної ради музеїв. Наразі подія популярна в 150 країнах світу. Від 1992 року обирають певну тему свята для організації заходів. Часто вони тривають до місяця.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами