У Чернівецькому Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України працює повнопрофільна молекулярно-генетична лабораторія, пише Медіа агентство АСС.
За допомогою досліджень вдається ідентифікувати загиблих і зниклих безвісти осіб та визначити родинні зв'язки. У час повномасштабної війни ДНК-експертиза є важливим інструментом.
Отримуйте новини в Telegram
«Завантаженість наших фахівців велика. Маючи волосину ми можемо почати дослідження. Родичі звертаються і шукають своїх військових, здають зразки, аби потім було легше знайти особу. Навіть якщо кістки зазнали гнилісних змін – це не проблема отримати ДНК з такого матеріалу», - каже Альона Нігда, судовий експерт відділу біологічних досліджень та обліку НДЕКЦ.
У лабораторії проводять досліди для розслідування кримінальних справ, що дає можливість швидше і якісніше викривати злочини.
«У нас є апарат - крапельний електрофорез. Незамінний прилад. Ми відбираємо зразки: це букальний епітелій з внутрішньої сторони щоки, кров, слідова інформація на горнятку, недопалок. Можемо нарощувати з однієї молекули ДНК до мільйона копій і визначаємо той унікальний набір генетичних ознак», - розповідає Наталя Дехтярьова, головний судовий експерт відділу біологічних досліджень та обліку НДЕКЦ.
Таких лабораторій в Україні є 12. Найближча в Івано-Франківську.
«Ми маємо 5 фахівців за даним напрямком. Окрім кримінальних справ надають і цивільні платні послуги – встановлення батьківства. Це актуально через війну. Буває у день до 20 експертиз ДНК проводимо. Для правоохоронців стало легше працювати з нашими дослідженнями. Раніше возили зразки у сусідню область. Чекали довго на результати. Тепер все відбувається оперативно і максимально точно», - коментує Віталій Гринюк, заступник директора Чернівецького НДЕКЦ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами