Всесвітня жіноча мотоциклетна естафета, яка стартувала в кінці лютого в Великобританії, зараз добралася до Чернівців. Учасниці подолали майже 30 тисяч кілометрів. Радіють, що байкерки з українських міст тепер зможуть стати частиною світової історії. Присутні учасниці з Австрії, Бельгії, Канади, Литви та України. Метою естафети є популяризація жіночого байкерського руху, а також демонстрація важливості розвитку мотоіндустрії з урахуванням побажань і потреб жінок.
"Мета естафети – донести до світу, що дівчата на мотоциклі – це прекрасно. Ми хочемо таким чином пояснити виробникам мотоекіперовки, мотоциклів про те, що у нас є теж свої потреби. Я, наприклад, була вимушена свій мотоцикл занижувати додатково для того, щоб я мала змогу їздити на ньому. Можливо, ця естафета допоможе показати, що жінки теж можуть їздити" - розповіла директорка громадської організації "Українська асоціація мотоциклістів" Альона Пухова.
У Чернівцях для учасниць естафети провели екскурсію по місту та познайомили їх з місцевими байкерами.
Читайте також: У Вижниці відкрили веломайстерню самообслуговування.
Колетт Тіндалл Едельінг, учасниця всесвітньої мото-естафети бере участь ще з початку маршруту і не планує зупинятися. Жінка розповіла, що їй 55 років, на мотоциклі вона з 15 років, навіть під час вагітності вона не припиняла свою любов до мотоспорту, тепер має внуків. Колетт розповіла, що такий вільний і певною мірою "дикий" пробіг дозволяє зустрічатися з різними людьми, представниками різних країн, отримувати нові знайомства. Байкерка планує мандрувати до останнього. Кінець естафети відбудеться у січні 2020 року.
"Наша подорож триває понад 90 днів, у нас вже 39 країн та 24 тисячі кілометрів у дорозі позаду. Їдемо ми з Шотландії. Нас нічого не зупиняє: дощ, сніг, сонце. Україна фантастична країна, дуже гостинна. Але, на жаль, дороги поки у вас найгірші" - зазначила Колетт Тіндалл Едельінг.
Учасниці естафети повинні заповнити заявку та обрати країни по яким хочуть мандрувати. Ірина Сальвія, українка, обрала собі тільки шлях Україною. Вона зустріла дівчат, які їхали з Польщі, та разом з ними їде до кордону Румунії.
"Я беру участь тільки по Україні. Від кордону до кордону, потім додому. Я дуже здивовано, як нас приймають у містах. Нам надають поліцію, швидку допомогу, супровід. Тому гості у шоці!" - розповідає Ірина.
Учасниці не їздять у нічний період, розповідають байкерки. Час розрахований на відпочинок, на розважальну програму, на їжу.
У естафеті беруть участь понад 15000 мотоциклісток з більш ніж 90 країн по всьому світу – від Європи, Африки, Австралії, Нової Зеландії, Азії до Південної та Північної Америки. Це може стати заявкою на реєстрацію нового світового рекорду за кількістю учасниць, терміном естафети та кількістю задіяних країн і потрапити до Книги рекордів Гіннеса.
В Україні мотоциклістки вже проїхали через такі міста: Ковель, Луцьк, Дубно, Рівне, Новоград-Волинський, Вінниці, Хмельницького. Після Чернівців їдуть одразу в Румунію.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами