В області дедалі активніше поширюються гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі грип.
Як відомо, захворювання небезпечні своїми ускладненнями. В особливій групі ризику діти. Найбільша небезпека існує для малолітніх дітей. І хоч, за повідомлення медиків, з-поміж усіх захворілих на грип дітей у цьогорічному епідсезоні наразі тільки одна потребувала реанімаційної допомоги (внаслідок важкого перебігу грипу у хлопчика розвинулась вірусно-бактеріальна пневмонія), не варто нехтувати заходами профілактики й протидії. Тож попри відсутність масових ускладнень, медичні фахівці не перестають застерігати буковинців щодо небезпеки, яку грип може становити для дітей. Що варто знати про перебіг та профілактику грипу, розповіла головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА зі спеціальності «Дитячі інфекційні хвороби» Лариса Гук.
Самотужки відрізнити грип від звичайного ГРВІ майже не можливо
Клінічні симптоми, котрі з’являються при захворюванні на грип та ті, які супроводжують перебіг звичайної гострої респіраторної вірусної інфекції, дуже cхожі. Їх складно диференціювати навіть кваліфікованому медичному фахівцю. Остаточно підтвердити або ж спростувати діагноз «Грип» можна тільки шляхом проведення спеціальних лабораторних вірусологічних досліджень. Відтак, Л. Гук відзначає, що батькам не варто самостійно займатись лікуванням дітей,. У кращому випадку придбані без рецепту ліки будуть просто неефективним і призведуть щонайменше до зайвого витрачання коштів. Більшу небезпеку самолікування може нести в разі розвитку ускладнень. Адже використання неефективних ліків відстрочуватиме одужання і може сприяти погіршенню стану хворої дитини.
Ускладнення від грипу можуть розвинутись протягом доби
Крім ускладнень, захворювання на грип небезпечне дуже швидким розвитком клінічних проявів. Як пояснює Лариса Іванівна, швидкість погіршення стану здоров’я дитини залежить від її імунної відповіді. При цьому, слід пам’ятати, що у дітей до семирічного віку імунна система недостатньо сформована. Саме тому ускладнення внаслідок інфікування вірусом грипу найчастіше розвиваються у цій віковій групі дітей.
– Найбільш важкі та небезпечні легеневі ускладнення, зокрема пневмонії. Вони можуть розвинутись у 10-15% хворих на грип дітей. Не виключена можливість враження ЛОР-органів: отити, тонзиліти та синусити. Крім того, у деяких дітей може спостерігатись загострення хронічних захворювань нирок, серцево-судинної та дихальної систем. Загалом, зважаючи на досвід минулих років, бачимо, що грип провокує ускладнення десь у 30% усіх захворілих дітей. Нерідко цьому сприяє самолікування та несвоєчасне звернення за медичною допомогою. Батьки повинні знати, що ускладнення грипу можуть розвинутись навіть впродовж однієї доби з моменту нездужання дитини. Тож при перших ознаках хвороби слід звернутись за медичною допомогою. Найкраще викликати лікаря додому, аби не ходити з хворою дитиною в медзаклад, наражаючи її на погіршення стану, а оточуючих на інфікування грипом,- каже інфекціоніст.
Висока температура тіла, яка важко піддається корекції жарознижувальними препаратами, – перший сигнал тривоги
Зважаючи на швидкість перебігу захворювання на грип та ймовірність розвитку важких ускладнень, навіть після звернення за медичною допомогою, огляду лікаря та призначення лікування дитину не варто залишати в дома без нагляду.
– Першим сигналом тривоги для батьківмає має бути висока, понад 38 °C, температура тіла дитини, котра не піддається корекції призначеними жарознижувальними препаратами. Крім того, про критичне погіршення стану здоров’я може свідчити блідість або посиніння обличчя, утруднене дихання, багаторазове блювання, порушення свідомості, біль у грудній клітці, судоми тощо. У разі появи перелічених симптомів треба без зволікання звернутись за невідкладною медичною допомогою, викликавши «швидку», – застерігає Л. Гук.
Неспецифіна профілактика також дієва
Фахівець пояснює, що розрізняють специфічну та неспецифічну профілактику грипу. Найбільш ефективна специфічна – вакцинація. Її радять проводити навіть в період зростання захворюваності на грип. Однак якщо щеплення не було зроблене, лікар радить стежити за тим, щоб дитина дотримуватись заходів неспецифічної профілактики, яка також допоможе запобігти грипу, – регулярно мити руки з милом, не торкалась немитими руками рота і носа, повноцінно харчувалась і спати, частіше прогулювалась на свіжому повітрі і менше перебувати у місцях великого скупчення людей. Також здоровій дитині слід обмежити контакти з хворими, повідомляє прес-служба ОЦЗ
Читайте також: Буковина перша в Україні за кількістю хворих на грип та ГРВІ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами