До кінця року буде зростати захворюваність на COVID-19, з січня прогнозується зростання захворюваності на грип.
Про це під час спілкування з журналістами сказав заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.
«До кінця року ми будемо спостерігати зростання з поступовою стабілізацією в основному випадків ковіду, і починаючи з січня у нас буде більше випадків грипу, тому що грип буде поступово заміщувати ковід. Таке відбувається вже третій рік поспіль, коли два респіраторних патогени циркулюють разом», - сказав Кузін.
Зараз, за його словами, за тиждень в середньому фіксується від 130 тис. до 150 тис. випадків захворювання на грип, ГРВІ та COVID-19.
Водночас, як додав заступник міністра, госпіталізується не більше 5% від захворілих і перевантаження лікарень через грип, ГРВІ чи COVID-19 немає.
Понад 60% захворілих складають діти. Також, як зазначив Кузін, перевищення епідемічного порогу захворюваності на грип, ГРВІ зафіксовано лише в одній області - Чернівецькій. Питання запровадження карантину як в Чернівецькій області, так і в інших областях, за словам Кузіна, поки не розглядалося на місцевих комісіях ТЕБ та НС.
Отримуйте новини в Telegram
Як нагадав Кузін, вакцинуватися від грипу можна протягом усього епідемічного сезону, також актуальною залишається вакцинація проти COVID-19. Проти коронавірусної хвороби можна вакцинуватися в кабінетах щеплень при закладах охорони здоровʼя.
Також від ковіду можна вакцинувати дітей віком від 5 років.
«Єдина особливість - те, що вакцини для вакцинації дітей менше на рівні країни, тому найчастіше вона розвозиться або у великі лікарні, або є на рівні великих населених пунктів. Тому перед тим, як вакцинувати дитину, радимо зателефонувати у той заклад охорони здоровʼя, де ви плануєте зробити щеплення і переконатися, що там є вакцина для вакцинації дітей. Якщо її там немає, то вас мають зорієнтувати, куди звернутися", - розповів Кузін.
Зараз в Україні доступні вакцина Johnson та вакцина Pfizer, на рівень областей також доставлено омікронспецифічну вакцину виробництва Pfizer, яку Україна отримала за рахунок механізму COVAX.
Читати ще: Захист від кору – вакцинація: пояснення буковинських фахівців
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами