До них не може доїхати пожежна, швидка допомога і навіть позашляховики. Вони тижнями можуть жити без світла.
Високогірні села в Україні є проблемними, але не депресивними. Через неймовірні пейзажі тут можна розвивати туризм, на чистих, по-справжньому альпійських долинах можна випасати корів і овець, і мати якісне молоко і сир. Або дуже смачний карпатський мед, -йдеться у підписі до відеосюжету Факти ICTV
10 км пішки на висоту 1200 м над рівнем моря. Такий шлях долають понад сотня жителів села Петраші. Та ходити самим — то ще півбіди місцевих.
Господарство згоріло за півгодини. Пожежна на хутір відмовилася їхати, бо для переповненої водою машини — це небезпечно. Швидка також сюди не доїжджає. Віктор з обпеченим лицем та руками в лікарню спускався пішки.
Читати ще Кабмін затвердив програму розвитку Карпат: Чернівецька область запропонувала майже 60 проектів
Причина пожежі — коротке замикання. Електричні стовпи струхлявіли, трансформатор старий. Газу в селі немає. Електроплити через перепади напруги не працюють, побутова техніка виходить з ладу. Без світла люди живуть тижнями.
Непереливки і жителям сусідніх Мариничів. Щоб купити хліба, піти на навчання чи на огляд до лікаря, горянам треба подолати пішки 10 км бездоріжжям.
Люди не чекають і впорядковують дорогу самотужки. У підмогу просять хоча б техніку.
Два роки тому село увійшло до складу об’єднаної Усть-Путильської громади. Троє із шести сіл важкодоступні. За гроші з інфраструктурної субвенції відремонтували адміністративну будівлю, клуби та бібліотеки. Чи ходять туди горяни та чому не ремонтують дорогу, пояснити не можуть. Щоправда, світло обіцяють до кінця року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами