Посол Австрії в Україні скуштувала Михайлівський сир
Сироварню із закинутої лазні вдалось відбудувати у селі Михайлівка, що в Чернівецькій області за кошти Автрії та Глибоцької ОТГ. Сироварня увійшла до кооперативу «Добрі газди», що забезпечив заробітком місцевих селян.
70-річний пенсіонер села Михайлівка Танасій Білоус прийшов на відкриття сироварні кооперативу «Добрі газди». На цьому ж місці колись була сільська лазня, пригадує чоловік.
Танасій Білоус, пенсіонер розповідає : "Побудував колгосп баню, баня дуже хороша була, ходили з села і з сусідніх сіл приходили."
За рік зі старого , закинутого приміщення в Михайлівці вдалось відбудувати сироварню, придбати нове обладнання для виробництва сиру. Кошти виділила Австрійська агенція та Глибоцька об’єднана громада, до якої входить село.
Василь Зеленівський, керуючий справами виконкому Глибоцької селищної ради : "Довгий час не використовували приміщення, бо багато молоді виїхали, залишилось середнє та старше покоління, дуже мало дітей. Тоді виникла думка, чим зайняти людей. Були удостоєні честі виграти конкурс Австрійської агенції та ПРООН і отримали грант 20 тисяч євро, за що закупили усе необхідне обладнання для варки твердих і м’яких сирів."
Тепер понад три десятки місцевих селян не везуть більше своє молоко до обласного центру, а збувають на місці.
Танасій Білоус, пенсіонер: " В мене три корови, я здаю щодня 25-30 літрів молока, раз у тиждень отримую гроші, я задоволений, півтора тисячі я отримую за здане молоко. Людям, які здають молоко, теж вигідно, до міста не їздять, здають тут."
У сироварні тим часом закипіла робота. Нині тут виробляють 5 сортів твердих та м’яких сирів.
Василь Зеленівський, керуючий справами виконкому Глибоцької селищної ради : "У цьому чані – сюди заливається молоко, нагрівається, за допомогою програматора програмуються двигуни, мішалки і все решту."
Григорій Ванзуряк, голова Глибоцької ОТГ: " Коли набирається необхідна кількість молока, відбувається сироваріння. Як правило, тут 500 літрів молока і з цієї кількості молока виходить 50 кілограм сиру."
Технологи сироварні набирались досвіду на різних семінарах , консультувались із європейськими фахівцями. Вони почали виробляти місцеві сорти сиру за італійськими, голандськими та австрійськими технологіями. Увесь сир дозріває у спеціальній кімнаті.
Віктор Бабин, головний технолог сироварні: "Змінюємо технологію італійських сирів – експериментуємо з різними травами. Також робимо сири за австрійською технологією , їм потрібно більший час дозрівання – 3 місяці."
Є вже у колекції сироварні й цікаві експерименти для гурманів.
Віктор Бабин, головний технолог сироварні: "Ми експериментуємо, переймаємо досвід від інших сироварень і цей сир був, можна так сказати, засолений у домашньому червоному вині з домашнього винограду."
Приїхала скуштувати Михайлівський сир Посол Австрії в Україні.
Герміне Поппеллер, Посол Австрії в Україні зазначила: "Рік тому я бачила первісний вигляд цих приміщень і не могла повірити, що вони зможуть це зробити. Мене як посла Австрії тішить, що Михайлівський сир за австрійської підтримки і надзвичайно приємний факт, що це люди зробили своїми руками і що є такий результат. І з радістю скуштую цей сир. "
У Михайлівській сироварні надалі планують постачати молоко до місцевих навчальних закладів та створити сир за давніми буковинськими рецептами, часів Австро-Угорщини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами