Вирішення давньої проблеми із дитсадком, облаштування інфраструктури та нові проекти - досягнення Волоківської ОТГ
Одна із першопрохідців децентралізації у Чернівецькій області - Волоківська ОТГ вже має власний досвід адмінреформи та бачення, як ставати успішною громадою. За декілька років після об`єднання трьох сіл - Валя Кузьмина, Грушівки та Волоки є перші успіхи і перемоги .
Ці маленькі мешканці села Валя Кузьмина, Чернівецької області – справжні щасливчики. Вони потрапили до місцевого садка, для інших дітей – бракує місць.
Юлія Руснак, завідуюча ДНЗ села Валя Кузьміна: Є велика черга, велика потреба на садок. Чекали дуже довго, це була одна із наших мрій.
Щойно село Валя Кузьмина увійшло до Волоківської громади, що одна із перших утворилась на Буковині, як тут почали втілювати проект будівництва нового корпусу садка, поруч з діючим приміщенням. На будівництво сучасного приміщення у громаді виділили 6 мільйонів гривень. Сподіваються відкрити новий корпус вже у травні.
Юлія Руснак, завідуюча ДНЗ села Валя Кузьміна: Дане приміщення розраховане на дві групи – ігрові, спальні..
Валентин Глопіна, голова Волоківської ОТГ: Народжуваність у нас нормальна, зараз є черга в садочках. І зараз є перевага, що наші діти вже не їдуть до Чернівців в садочки, вже переважна більшість вже у Волоківській громаді, умови вже такі, що батьки тягнуться до наших садочків.
Крім нового корпусу садочка, у Валя Кузьмині провели додаткове вуличне освітлення, відновили пожежні резервуари, встановили зупинки для громадського транспорту, облаштували пішохідні переходи та ремонтували школу.
Світлана Паламар, директор ЗОШ Валя Кузьмина: Перекритий дах нашої школи, придбані комплекти меблів, громада взяла на себе повністю ремонт у класах. На сьогодні вже виділено гроші на ремонт шкільного фасаду.
Бюджет громади після об’єднання значно виріс, та разом із тим зросли і видатки. Але громаді вдається мати одні з кращих економічних показників в області, капітально ремонтувати споруди та зводити нові приміщення.
Ярослав Курко , заступник голови Волоківської ОТГ: Бюджет громади за рахунок трьох сіл виріс із 4,5 мільйонів до 35 мільйонів цього року. Депутати вирішували протягом двох років, куди у першу чергу слід вкладати гроші. Не Київ, ні Чернівці, ні Глибока. Жодне село без тих змін, які відбулись в ОТГ, без бюджетної децентралізації, не змогло б зробити того, що вони зробили..
І така робота вдається завдяки успішній співпраці мешканців та влади. Нещодавно жителі села Волока фінансували прокладання 13-ти кілометрів вуличного освітлення у своєму та сусідньому селі громади, тепер передають мережі на баланс сільської ради.
Читати ще: Помана свині. У Волоці започаткували новий фестиваль (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Валентин Глопіна, голова Волоківської ОТГ: Люди за свої кошти протягують кабель, встановлюють лед-кабелі, і сільська рада бере на себе відповідальність та сплачує за електроенергію. Отакий міні-проект ми зробили і це є плюс.
Основою економічного добробуту Волоківської громади залишаються місцеві підприємці. Центр громади славиться пошиттям весільних суконь, тепер тутешні мешканці потроху починають розвивати і горіховий бізнес.
Майя Гуменна, Максим Козменко, Інформаційне агентство АСС
Відео Волоки з висоти пташиного польоту Олега Попеску
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами