Про складнощі та нюанси затвердження перспективного плану об'єднаних громад розповів народний депутат Іван Рибак у програмі "Суть Речей"
Людмила Григорчук: Була непроста сесія чернівецької обласної ради, де розглядали перспективний план об’єднаних громад. Депутати дискутували, ви також брали слово. Що хотіли донести обласним обранцям?
Іван Рибак: Сьогодні жваве було засідання, бо вирішувалася доля декількох ОТГ. Тих, які вже пройшли через виборчі компанії, це Селятинська, Конятинська в Путильському районі. Низки ОТГ, яким призначені вибори 29 жовтня і відбудуться буквально через декілька тижнів і ті об’єднані громади, які мають перспективу бути створеними через своє бажання, через бажання тих територіальних громад, які ввійдуть в об’єднані громади, це питання у Сокирянскому районі, у Заставнівському районі піднімалися. Мені найважливішими були питання, як депутату від 202 округу, який представляє Кіцманський, Вижницький, Путильський і Сторожинецький райони, забезпечення фінансування об’єднаних громад у цих районах. Я переконав депутатів у тому, що треба зробити зміни у перспективному плані, щоб ОТГ було пряме міжбюджетне фінансування з 2018 року. Перспективний план – це достатньо серйозний документ, на основі якого базуються всі відносини держави і громади в майбутньому. Нам вдалося дійти певного консенсусу з депутатами в частині з Мамаївцями, було додано в текстову частину якраз село Мамаївці, а стосовно Кіцманя, прийшлося виключити з перспективного плану Лашківку і Валява, щоб Давидівці, Суховерхів і Кіцмань найближчим часом отримали нового голову ОТГ і депутатський склад, і з першого січня отримували фінансування.
Людмила Григорчук: Люди з Валява і Лашківки зрозуміли, чому їх викреслили з плану?
Іван Рибак: На сьогодні немає їх згоди, міська рада Кіцманя звернулася до цих сіл з пропозицією щодо об’єднання у велику спроможну громаду, але на сьогодні відповіді позитивної з цих територіальних громад немає. Тому, я думаю, найближчим часом, коли люди зрозуміють, наскільки це важливо для них і скільки вони втрачають, через те, що вони не хочуть об’єднатися у спроможну громаду, то рішення позитивне буде прийняте. Але дуже багато нюансів з об’єднанням громад є через певних місцевих князьків, які бажають залишити все, як є. Їм байдуже, що буде завтра з громадою, з освітою, з медициною. Їм саме головне - не платити податки, використовувати земельний ресурс, це земельні латифундисти, місцеві олігархи, які змусили працювати на себе депутатський склад, який зараз є у тому селі чи селищі. Того голову, вони ним по суті керують. Не дають вийти за межі, вони їм створили уявний комфорт, парниковий комфорт. І вони так живуть, але люди мають зрозуміти, що за межами цього села, чи парника, влаштоване ширше життя, яке може дати набагато більше преференцій для розвитку громади, у різних галузях.
Людмила Григорчук: Це не останній крок у громад. Перший крок – вирішити на місцях, другий – обласна сесія. Далі що?
Іван Рибак: Є ціла процедура, яка прописана законом про об’єднання територіальних громад. Спроможні громади – це низка заходів, які проводяться від громадських слухань, сесій, місцевих рад, надання згоди, відмови, пропозицій, це серйозна процедурна робота, яка проводилася кимось півроку, кимось більше року навіть. Тим не менше, ці громади спромоглися створити відповідні об’єднання, найближчим часом, 29 жовтня будуть вибори. Хочу сказати, що активність на попередніх виборах була низька, як і на виборах весною у деяких громадах, так і на виборах у грудні минулого року. У Сторожинецькому районі були громади, де активність виборів на рівні 32-36%. Це означає, що люди байдуже ставляться до майбутнього своїх населених пунктів, своїх громад, в яких вони мають жити, можливо, з іншої сторони, хтось стояв за тим, щоб люди не брали активну участь у формуванні депутатського корпусу, в обранні керівництва ОТГ, бо це знову ж таки, впливало на якість. З іншої сторони, сьогодні ми маємо такий складний процес формування керівного апарату ОТГ. Ми повинні з розумінням підходити до того, що для створення нового відділу освіти повинні бути фахівці, для відділу культури, закладів охорони здоров’я. Це важка справа і рутинна, яку не можливо зреалізувати з 100% позитивом за півроку, чи з рік, чи навіть за два. Нам треба буде витратити деякий період часу. Але позитивні зрушення є.
Читати ще: Це сталось! Депутати Чернівецької області затвердили перспективний план формування громад
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами