Найбільш дискусійним стало питання Сокирянського району
До Сокирянської міської ОТГ просто на сесії депутати вирішили приєднати 13 сіл.
Цього прийшли вимагати мешканці і громадські активісти цих сіл.
Як Журналістам Інформаційного агентства АСС розповіли експерти з децентралізації, для погодження такої громади необхідно пройти усі процедури. Це зроблено в обхід діючого голови Сокирянської ОТГ – Василя Равлика. Тому , чи затвердить її Кабмін – ще під питанням.
Після тривалих дискусій депутати таки затвердили зміни до плану перспективного розвитку громад.
Нагадаємо: Перші пішли! Депутати почали затверджувати нові ОТГ
Тепер свої зміни до нього може вносити обласна адміністрація, корективи також можуть бути після затвердження плану Кабміном.
Експерти із децентралізації поділились із журналістами Інформаційного агентства АСС враженнями під час депутатського обговорення питань децентралізації:
Тетяна Татарчук, експерт з децентралізації: "Логічною є позиція обласної адміністрації щодо внесення змін до перспективного плану, де процес об’єднання завершився вже повністю Ті громади, в яких відбуваються ще дискусії, де не прийняте остаточне рішення, де є пропозиції, там, де процес ще триває. Поки він не доведений до завершення, вносити такі зміни ще зарано.. Я би дуже хотіла, щоб у нашій області застосовувалась практика інших областей, де зміни до перспективних планів вносяться кожної сесії. От ми маємо квітень місяць і Селятин з Конятином – вони півроку не знали – громада вони чи не громада. Вони не мають прямих міжбюджетних відносин і ми трошки забрали в людей надію. Ці зміни можна було б внести ще у квітні чи травні і ця практика була б вже більш технічно і зникла б політична складова."
Ігор Бабюк, експерт з децентралізації: "Мені не сподобалось, що починають розгортати конфлікт там, де він відсутній. Якщо ми говоримо про Сокирянську чи Колінковецьку громади – там немає остаточних рішень, немає призначених виборів . У той же час депутати не обговорюють питання тих громад, які вже утворені, які вийшли на виборі, яким конче необхідно прийняти зміни у перспективний план. Їх треба лише схвалити зараз. На жаль, беруться вторинні громади, де ще не призначені вибори, немає рішень, абсолютно деструктивний підхід. Складається враження, що різні політичні сили, які представлені в нашій обласній раді проводять ігрища, що призведуть до того, що ми не схвалимо ніякий формат перспективного плану. Можуть постраждати ті громади, які по факту вже вийшли на вибори."
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами