Депутат чернівецької міської ради, голова фракції БПП Солідарність у міськраді, Василь Максимюк у програмі "Суть Речей" висловив свою думку, чому у сесійній залі виникають конфлікти
Слухач: Чи не здається шановному депутатові, що є не одна проблема, а декілька у міській раді. Бо депутати на вибори можуть іти лише від партії, а міський голова – як самовисуванець. Тому вони не мають підтримки партійної і їм важко знайти компроміс з іншими. І ще одне питання, не варто, я думаю, так критикувати мера, адже він залежить від народних депутатів Максима Бурбака та Миколи Федорука. Я думаю, що треба шукати корінь проблем у Києві і чи запрошували нардепів на сесії міської ради?
Василь Максимюк: Я депутат третього скликання, маю досвід, але щодо приводу законодавства, то я вважаю, що це самий недосконалий закон. Тому що фактично, до ради не завжди прийшли ті люди, які понабирали найбільш голосів на своїх округах, тому ради підпорядковані більше своїм політичним керівникам, які знаходяться у Києві і вони менше звертають увагу на проблематику, господарську частину міста Чернівці. А їм цікавіша політична складова. Політична боротьба. Щодо мера, то закон ідеально не випишеш. Він завжди буде мати якісь недоліки. Тому, я думаю, що більше залежить все від людини, яка займає крісло міського голови. При бажанні великому, я впевнений, що консенсус можна було би шукати у міській раді. Для прикладу, якщо говорити про опонентів міського голови, закон каже, що членів до виконавчого комітету на затвердження міській раді подає міський голова, виключно прописаний закон, нема ніяких але. Ніде не вказано, що це можуть бути представники політичних партій, які потрапили до міської ради. Але перед виборами, ми домовилися, що від кожної політичної сили буде по одному представнику. Міський голова погодився подати по представнику одному від партій, але від однієї не погодився принципово. Вже наступала коса на камінь. І з того моменту почалися ті конфлікти, які сьогодні відбуваються. Представники цієї політичної сили, користуючись тим, що у них є більшість і підтримка у міській раді, вони максимально з свого боку, так само не знаходять спільну мову з міським головою.
Читати ще: "Чернівецька міська рада пройшла точку неповернення" - В.Максимюк
Людмила Григорчук: Олексій Каспрук у цій студії сказав, що він готовий на наступі вибори піти з підтримкою партії. Як вважаєте, це допоможе йому на сесіях, на засіданнях, на прийнятті рішень?
Василь Максимюк: Впевнений, що допоможе, бо сьогодні Олексій Павлович дистанціюється від усієї ради. На моє переконання, він не шукає сьогодні якихось кроків зближення з фракціями. З групами депутатів. Він сьогодні політичну діяльність веде на противагу всієї ради. А коли він заведе, я впевнений, що з його рейтингом, він сьогодні самий рейтинговий політик міста Чернівці, він заведе свою політичну силу у раду, то звичайно, він буде мати фундамент, якусь опору. І навколо неї намагатиметься формувати якусь більшість у міській раді.
Людмила Григорчук: А щодо другого питання, щодо народних депутатів, які підтримують міського голову?
Василь Максимюк: Я вже говорив, що найбільша сьогодні біда Олексія Павловича в тому, що біля нього завжди стоїть тінь не його високоповажного батька, який був мером нашого міста в 90-х роках, а тінь його сьогоднішніх однопартійців, в тому числі і Миколи Федорука, який не може забути ті події в місті історичні, з його відставкою, і воно має наслідок частково того, що відбувається сьогодні. Якщо б міський голова менше прислухався до радників з Києва, а займався питаннями життєдіяльністю міста, то ситуація була б зовсім іншою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами