Народний депутат України, Сергій Власенко, український політик, юрист, Голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України у програмі "Суть Речей" на Радіо 10 розповів про свої враження від сесії Чернівецької міської ради.
Людмила Григорчук: Пане Сергію, поділіться враженнями, вам, як голові Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України цікаво було спостерігати за роботою депутатів у Чернівецькій міській раді?
Сергій Власенко: Я підкоригував свої плани, змінив план перебування, щоб побувати на сесії міської ради. Є низка постанов народних депутатів, в тому числі і буковинців, щодо припинень повноважень депутатів і ці всі постанови є на контролі у нашому комітеті. У нас створена робоча група, група доповідала. От я побачив тепер роботу депутатів Чернівців на власні очі. Я чув багато різного, скажемо так, як це все проходить. Як депутати себе поводять. Враження у мене різні, але в принципі, якщо взяти сесію, яку я бачив, ну, це, повірте, сесія виглядала нормально. Не було такого,щоб вони один одного ображали, щось іще. Відбулося голосування, голосування позитивні з точки зору результативності, в інтересах чернівчан. Проголосували за допомогу водоканалу, теплокомуненерго. Я бачив частину презентації німецьких і швейцарських колег, щодо плану розвитку міста, така нормальна робота. Цікава робота. Нічого такого страшного не було. Звичайно, мене трохи вразили, я категоричний прихильник того, щоб сесія міської ради була відкритою, з відкритим доступом до людей, але, на жаль, як реагували певні люди на те, що відбувається в залі, то в мене є низка питань. Коли глядачі викрикують з місця, це неправильно напевно. З будь якими коментарями, як з позитивними,як з негативними. Тут треба би було трохи по-іншому організувати роботу, без впливу мешканців. Я працюю у такому непростому комітеті. У нас склад такий цікавий, яскравий, різний для політичних вподобань. Я хочу сказати просто, що дуже багато залежить від керівника, від міського голови. Я знаю, як це все відбувається. 99,9% - це все залежить від того, хто є головуючим на цьому засіданні. І від головуючого залежить, як налаштована робота, як проводиться дискусія. Чи вона фахова, чи вона політична. Я сьогодні спостерігав за тим, як були певні маніпуляції. Міський голова говорить, що треба менше політики, а коментуючи заяви виступаючих, весь час згадує, до якої сили політичної він належить, робить на цьому акцент. Сам робить заяви, які нелогічні з точки зору логіки.
Людмила Григорчук: Самі депутати кажуть наші, що у раді забагато політики
Сергій Власенко: Місцеве самоврядування не може бути аполітичним. Вибори відбуваються за партійними списками і , звичайно, у міських радах, представлені представники партій, але при цьому, ті питання, якими вони займаються, це питання господарчі, і вони в принципі, по ідеї, не повинні були мати політичне забарвлення. Тому я ще раз кажу, якщо я бачу, що певні питання штучно політизуються тими чи іншими учасниками цього процесу, чи депутатами чи мером, то це я бачу, бо маю певний досвід і на цьому розуміюся. Мені здається, що політика штучно принесена у певній частині в діяльність чернівецької міської ради і вона штучно принесена саме для того, щоб цю діяльність контролювати. Сьогодні обрання секретаря, то я не знаю, чи буде це негативом чи позитивом, давайте почекаємо певний період і як сказав представник Батьківщини, якщо секретар не буде справлятися зі своїми обов’язками, то будемо піднімати питання про його відповідальність, відкликання з посади, але з іншого боку давайте не будемо людину звинувачувати вже, давайте дамо можливість працювати, себе показати. Чи буде прогрес в роботі чернівецької міської ради. Можливо обрання секретаря дозволить вирівняти роботу міської ради і знайти компроміс між міським головою і депутатським корпусом.
Людмила Григорчук: Фракція Батьківщини у міській раді не найменша, але свого представника на посаду секретаря не пропонувала.
Сергій Власенко: У нас фракція не найменша, але точно не найбільша, тому сьогодні обрали секретаря саме з найчисельнішої фракції. І це правильно. Певна логіка у цьому є.
Читати ще: На сесії 30 листопада обрали секретаря міської ради
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами