Інформаційне агентство АСС продовжує рубрику - «Впливовий АССпект». Ми знаходимо співрозмовників, які зможуть дати відповіді на запитання, які Вас хвилюють. Ексклюзиви від АСС - тільки для Вас!
До Чернівців приїхали народні депутати України, аби обговорити з представниками місцевої влади різних рівнів проблеми децентралізації. Кажуть: приїхали питати поради і побачити проблему зсередини.
Чернівецька область – не надто активно долучається до процесу створення об`єднаних територіальних громад. Нардепи пов`язують це із нерозумінням суті реформи.
Максим Бурбак, депутат лідер фракції «Народний фронт»: «У Чернівецькій області реформа проходить тяжко. У цьому бачу суб`єктивні причини: попередні сільські голови, які працювали до місцевих виборів, не були зацікавлені у реформі, а нові, які прийшли, стримують її. Бо більшість «крутяться» навколо одного питання: в якому селі повинен бути центр? Але не це головне у децентралізації. Найважливіше у створенні ОТГ – це наближення надання послуг до їх кінцевих споживачів. Це повинні роз`яснювати людям депутати-мажоритарники.
Наразі найсприятливіша ситуація щодо реформування у Хотинському районі. Там – найбільша кількість територіальних громад. Є певні труднощі політичного характеру на Сокирянщині. Звісно, хотілося би, аби реформа децентралізація рухалася швидше. Проте, варто зважати, що у деяких країнах Європи децентралізація тривала понад 20 років. В інших, наприклад, у Польщі, це відбулося за 1 день, бо там не було добровільного об`єднання. Але загалом, якщо говорити про Чернівецьку область, бачу позитивний досвід. А це значить, що реформа успішна і не треба її боятися».
Читайте ще: «Впливовий АССпект»: Про кіно і Чернівці
Уже завтра представники Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування відвідають село Волока Глибоцького району та Сторожинеччину. Там планують безпосередньо поспілкуватися з громадами.
Олексій Гончаренко, секретар Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування: «Ті громади, які готові і хочуть рухатися вперед, розвиваються дуже швидкими темпами. У деяких громадах, наприклад, бюджети зросли у 7 разів. Вони будують дороги, дитячі садки, школи – раніше можливостей робити це не було. А у тих громадах, які бояться змін, розвитку немає. Ми їздимо і до успішних громад, і до тих, які ще не почали процес об`єднання.
Наразі, на жаль, у Чернівецькій області немає так багато ОТГ, як би цього хотілося. Думаю, причина цього в роз`яснювальній політиці. Треба показувати людям переваги, тоді вони підуть цим шляхом».
Є думка й про те, що для того, аби процес децентралізації запрацював на повну потужність, необхідно розробити сталу стратегію розвитку та єдиний центр проведення реформ.
Вам буде цікаво: «Впливовий АССпект»: Про роботу екстреної медичної допомоги
Сергій Власенко, голова Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування: «Найрозповсюдженіше прохання від представників органів місцевого самоврядування: дати план, цілісну концепцію розвитку бодай на найближчих 3 роки. А цього, на жаль, немає.
Об`єднана територіальна громада однозначно отримує переваги. Зокрема, можливість залишати собі не 25%, а 60% ПДФО. Таким чином, громада отримує більше коштів для власного розвитку.
Водночас, якщо зараз ОТГ не впорається з вирішенням питань освіти і медицини на своїх територіях, то, на жаль, це може взагалі «поховати» ідею децентралізації. Переконаний, що наразі дуже важливо створити єдиний центр проведення реформ, який би координував у тому числі й процес децентралізації».
Ольга КАМСЬКА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами