Інформаційне агентство АСС започатковує нову рубрику – «Впливовий АССпект». Ми знаходитимемо співрозмовників, які зможуть дати відповіді на запитання, що Вас хвилюють. Ексклюзиви від АСС – тільки для Вас!
Про будівництво басейну біля стадіону «Буковина», його вартість та доступність, «Впливовому АССпекту» розповів Павло ПОЛЬОВИЙ, засновник ТОВ «Льодова арена».
- Розкажіть, у чому полягає ваш проект створення басейну біля стадіону «Буковина»?
- Наразі у Чернівцях немає жодного відкритого спортивного басейну – і це «нонсенс»! Я пропоную не відновлювати той басейн, який був, а зробити новий – поруч з «Льодовою ареною». Це буде значно дешевше і економічно вигідніше місту, ніж реконструювати наявний занедбаний басейн.
Моїм проектом передбачається, що розмір басейну становитиме 50 на 20 метрів. Він повністю відповідатиме усім міжнародним стандартам і правилам змагань. У ТОВ «Льодова арена» є власна котельня, щитова, під’єднана вода – тож ніяких мереж окремо проводити не доведеться. Потрібно тільки залити «чашу», заповнити її водою і підключити до вже діючих мереж. Окрім цього, налагоджена й організаційна робота, зокрема, є пропускна система, роздягальні, душові кабіни. Усе це значно здешевлює витрати на облаштування басейну. Згідно з моїм проектом, його вартість становитимуть близько 11 мільйонів гривень.
- А чи немає інших проектів реконструкції відкритого басейну в Чернівцях?
- Єдиний проект був розроблений у 2015 році Федерацією плавання України. Але через те, що він передбачає реконструкцію вже існуючого басейну, проведення мереж, облаштування спеціальних приміщень, його вартість удвічі вища - 22 мільйони гривень. Окрім того, не було враховано, що у другій половині дня стадіон «Буковина» робить тінь над басейном, а значить, воду в ньому доводитиметься додатково підігрівати. Це – знову витрати.
- Ви пропонуєте встановлювати басейн досить близько до проїжджої частини вулиці Головної. Чи не думали про те, що весь пил з дороги потраплятиме у воду?
- Я вважаю, що це - мізерний недолік, з яким можна впоратися у процесі роботи. Басейн не буде розташований на рівні тротуару. До того ж, проект передбачає зведення стіни, що відгороджуватиме басейн від вулиці Головної.
Читайте ще: Вивчити новий проект відновлення басейну на стадіоні "Буковина" - петиція
- Петиція щодо створення басейну поруч із «Льодовою ареною» непогано набирає голоси. Чи пропонували свій проект депутатам міської ради?
- Я надіслав до міської ради лист зі своєю пропозицією та ескізом майбутнього басейну. Однак у відповідь отримав «відписку», мовляв, проект реконструкції басейну біля стадіону «Буковина» був розроблений у 2015 році. Тож після того, як мою ідею проігнорували, я поширив її у соцмережі, а однодумці створили петицію. Сподіваюся, вона набере достатню кількість голосів і на сесії міської ради депутати розглянуть мою пропозицію.
Не секрет, що коли місто щось будує, це часто затягується через тендери, невідповідальних підрядників, недофінансування. Зрозуміло, у міста багато проблем. Тому я пропоную однією проблемою поділитися зі мною. Точно знаю, що зроблю це швидше, дешевше і якісніше. Зокрема, вже наступного літа чернівчани зможуть плавати у новому відкритому басейні.
- Хто, на вашу думку, мав би профінансувати ваш проект?
- Товариство «Льодова арена» має двох співзасновників у співвідношенні 60 на 40: Чернівецька міська рада та Павло Польовиий. Тому таке ж співвідношення повинно бути збережене при фінансуванні басейну.
Вам буде цікаво: Чернівці матимуть басейни: і у 27-й школі, і на Гравітоні, і біля "Буковини", і у Садгорі - О.Каспрук
- Павло, скажіть, чому ви зацікавлені у створенні такого басейну?
- Не секрет, що у цьому є складова бізнесу. Будь-який проект повинен мати дохідну частину. Якщо цього не буде, проект приречений до загибелі.
Окрім цього, якщо буде створений басейн, «Льодовий майданчик» зможе працювати не 4-5 місяців на рік, а протягом усього року. Це дуже важливо для розвитку в нашому місті фігурного катання та хокею.
Переконаний, що в комплексі з «Льодовою ареною» у басейна є всі шанси розвиватися, а в комплексі зі стадіоном – це утопія. На місці ж нинішнього занедбаного басейну можна буде облаштувати міні-футбольну та баскетбольну площадки – для них якраз у другій половині дня потрібна тінь. Отже, і дохідна частина стадіону збільшиться.
Сподіваюся, петиція зведе нас з міською владою у діалозі і разом ми зможемо забезпечити чернівчан сучасним спортивним об`єктом.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами