Аби перетворити свою квартиру у багатоповерхівці на енергоефективну та теплу, чимало чернівчан вдаються до утеплення балконів, обшиваючи їх пластиком. Однак, виявляється, це не лише незаконно, а й небезпечно. Чому важливо не перетворювати балкони на лоджії та чи можуть за це оштрафувати, «Впливовому АССпекту» розповіла Наталя Хілько, головна архітекторка Чернівців.
- Перетворюючи балкони на лоджії, люди порушують закон і наражають самих себе на небезпеку. Задумайтеся: якби відповідно до державних архітектурних норм можна було скрізь робити лоджії, то це би без проблем робилося. Однак насправді саме балкон вважається евакуаційним виходом. За державними будівельними нормами України, з кожної квартири повинен бути вихід на площадку, що влаштовується уздовж зовнішньої стіни будинку з глухим простінком шириною не менше 1,2 метри. Якщо в оселі сталася пожежа, а сходова клітина задимлена, людина може вийти на цю площадку - балкон, який є відкритий, встати за стіну, довжиною понад метр, і чекати допомоги рятувальників.
На жаль, задля економії люди часто обшивають балкони дешевим сайдингом, який швидко займається і, до того ж, сприяє поширенню вогню на сусідські квартири.
- Але будинки, зведені ще за радянських часів, насправді досить холодні. Наприклад, панельки. Як же чернівчанам утеплюватися?
- Багатоповерхівки, зведені за радянських часів, справді є не такими енергоефективним, як нові будинки. У таких випадках варто і можна йти на подібне утеплення. Проте перед цим необхідно звернутися до Департаменту ЖКГ, при якому діє спеціальна комісія, що допоможе правильно і якісно розробити подібне перепланування. Такі роботи бажано виконувати одночасно всім будинком або хоча б одним під`їздом. По-перше, так буде дешевше, по-друге, виглядатиме естетичніше, а по-третє, при розробці проекту фахівці порекомендують якісні та безпечні матеріали.
Читайте ще: Громадськість та архітектори сперечалися щодо зведення на Комарова офісного центру
Інше питання: навіщо обшивати пластиком балкони новобудов?! Нові будинки відповідають усім найсучаснішим вимогам щодо енергоефективності. Забудовник сам встановлює тут пластикові вікна, утеплює стіни. Тому ніякого додаткового обшивання балкони тут не потребують.
- А перетворення балкону на лоджію вважається перебудовою?
- Так, і це потребує внесення змін до інвентарної справи квартири. Річ у тім, що квартплату ми сплачуємо відповідно до квадратних метрів квартири. За державними будівельними нормами, на площу балкону нараховується сплата не 1:1, а 0,3% від загальної площі. Тоді як квартплата за лоджію нараховується на 100% площі.
- Чи порушує така перебудова санітарно-гігієнічні норми?
- Кімната, в якій відсутнє інсолювання бодай 2 години прямими сонячними променя, не призначена для проживання! Це важливо, зважаючи на епідемію туберкульозу в нашій країні, та й інших хвороб.
- Наталю Олексіївно, чи контролюють такі самовільні перебудови у Чернівцях?
- Саме зараз ми працюємо над тим, аби це більш якісно контролювалося. Можливо, будемо залучати інспекцію з благоустрою.
Порушення статті 150 «Порушення правил користування жилими будівлями і жилими приміщеннями» Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Нагадуємо: один неоподаткований мінімум – це… 17 грн.!
Вам буде цікаво: На Героїв Майдану горіла квартира
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами