Чотири роки тому патрульна поліція Чернівецької області досить гучно заявила про себе: нові кадри, боротьба з хабарництвом, відеофіксація та допомога у будь-якій складній ситуації. Щоправда, за ці роки патрульні встигли потрапити у кілька скандалів та навіть стати учасниками смертельної ДТП.
Ми запитали в Артура Шкроба, головного патрульного області, як відстоюють імідж служби та за які порушення звільняють.
- Патрульна поліція постійно проводить набір. У вас досі повністю не сформована команда?
- У зв`язку з непростим графіком роботи, навантаженням, не дуже високою зарплатою, в нас є відтік кадрів. Наразі у нас оголошено конкурс на 50 вакантних посад.
- Чому люди йдуть з поліції?
- По-різному. Хтось хоче заробляти більше, хтось – за сімейними обставинами. Люди йдуть пробувати себе в бізнесі, хтось – їде за кордон. Але багато патрульних переходять в інші підрозділи.
Я, як керівник, змирився з тим, що люди будуть іти. Це нормально. А тим, хто знайшов своє місце у патрульній поліції, ми допомагаємо рости у своєму підрозділі.
- Яка зараз зарплата у звичайного патрульного поліцейського?
- Від 10700 гривень і вище. Все залежить від посади, яку обіймає патрульний. Через рік-півтора патрульні можуть займати посади командирів взводів, заступників і т.д. Все залежить від працьовитості.
- Аварії за участю поліцейських – чи покарані винні?
- Коли патрульні спричинили ДТП, однозначно вони несуть відповідальність. У 2016-2017 роках аварій було значно більше. За минулий рік патрульні потрапили у 10 ДТП, 4 з яких – з їхньої вини. Складалися адміністративні матеріали і поліцейських притягували до відповідальності.
- На якій стадії зараз справа щодо смертельної ДТП на вулиці Руській за участю патрульних поліцейських?
- Кримінальне провадження наразі закрите за відсутності складу адмінправопорушення. Потрібно звернутися до слідчого відділу, щоб вони надали ту інформацію, яку можуть розголошувати. Ми сприяли цьому розслідуванню. Надали транспортний засіб, всю техніку. Дослідження проводили за межами області. Ми ніяким чином не хотіли впливати на цей процес. Ми теж хотіли, щоб суспільство знало правду. На жаль, було відсутнє відео.
Тільки суддя компетентний приймати рішення
Патрульні наразі працюють. Вони були відсторонені від служби на період розслідування.
- Багатьох звільняли? За які порушення?
- Доводилося хвільняти. І будемо звільняти далі. Це природній відбір.
Наприклад, є окремі випадки корупції. В основному патрульні поліцейські відмовляються. Але іноді хтось приймає неправильні рішення. І з такими людьми треба прощатися.
- Після того, як у Чернівцях затримали патрульного, якого підозрюють у збуті наркотиків, активісти неодноразово вимагали вашої відставки. Чи готові були піти з посади?
- Керівник повинен нести співрозмірну відповідальність. Звільнення я не вважаю логічним. А через місяць ще щось станеться – і знову змінювати керівника?.. Якою буде ефективність підрозділу?..
Ми з усім розібралися, пройшли тести – спільнота цього хотіла, ми це зробили. Ми дали відповіді.
Однозначно, проступок підлеглого – це недопрацювання керівника.
- Чи пробували колись наркотики?
- Ніколи в житті я не пробував наркотиків. Якщо алкоголь для мене більш-менш прийнятна шкідлива звичка, колись я палив (зараз не палю), то наркотики – категорично ні. Жодного разу в житті не пробував і не буду.
- Як ставитеся до легалізації марихуани?
- Люди під дією марихуани менш агресивні і вчиняють менше злочинів. Люди під дією алкоголю – більш агресивні, вчиняють злочини, зокрема, домашнє насильство. Я вважаю, що спочатку нам потрібно подолати проблему, яка турбує нашу спільноту вже століттями, - алкоголь. А потім розбиратися з іншим.
- За результатами соціологічного дослідження Центру Разумкова, патрульній поліції довіряють лише 40% громадян. Чому, на вашу думку, рівень довіри не дуже високий?
- Є люди, які не довіряють. Але це наслідок пострадянського суспільства. Є недовіра до влади. Є факт деморалізації міліції-поліції після 2014 року. Люди хочуть змін вже і зраз, а цього швидко досягнути не можна.
Але ті, хто звертаються до патрульних, отримують фітбек, вони довіряють.
Водночас є диванні воїни, які завжди знають, як краще. А я знаю, що їм запропонувати: anketa.patrol.police.gov.ua. Заповнюйте анкету, приходьте. Якщо ви знаєте і вмієте краще, ніж я, – займайте моє місце. Зробіть Буковину максимально безпечною. Я не тримаюся за крісло, я тримаюся за своїх людей.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами