Молодий, амбітний, фаховий лікар, але без досвіду управління – так говорять у Чернівцях про онколога Олега Чорного, якого у розпал пандемії коронавірусу призначили очільником Департаменту охорони здоров`я області.
Ми вирішили запитати у новопризначеного керівника, чи вже адаптувався до нової посади і як керуватиме охороною здоров`я.
- Ви прийшли на посаду в дуже складний період – епідемія коронавірусу в розпалі. Чи були готові до такого випробування?
- Так, був готовий і усвідомлюю всю відповідальність. Це – командна робота. Я потрапив у команду професіоналів, мені пощастило в цьому. Ми разом докладаємо великих зусиль, щоб забезпечити правопорядок, дисципліну, дотримання карантину.
- Ви практикуючий лікар зі стажем, але не маєте досвіду роботи на керівних посадах. Чи не завадить це очолювати Департамент?
- Який досвід потрібен: переписування «шапочок» з року в рік, переливання з пустого в порожнє?.. Я – людина діла. Мені важливо зробити одну справу, але на 101%.
Я зі студентських часів завжди і скрізь був організатором. І в мене це непогано виходить.
Ми повернемося до цього питання через півроку після закінчення епідемії. Тоді зможемо порівняти, що було в планах, а що вже вдасться втілити в життя.
- Назвіть 3 завдання, які наразі ставите перед собою?
- Їх є більше, ніж три. Перш за все – це відкриття кардіохірургії в Чернівецькій області. Наша область – єдина в Україні, що не має кардіохірургії. Незрозуміло, чому. В нас є бажання адміністрації, є кадри, є допомога центрального інституту, партнерів з-за кордону. Нам треба лише налагодити все це.
Другий амбітний план – трансплантація нирки. У нас є гарні друзі з Німеччини, маємо домовленість, що вони приймуть наших фахівців на стажування. В нас є дружні відносини з Львовом, де вже почали проводити пересадки. Наші лікарі зможуть там теж стажуватися.
Третє завдання – відкриття хоспісу. Проблема паліативної допомоги гостро стоїть на Буковині.
Також хочу подбати про реабілітацію дорослих та дітей. У Чернівцях є два сучасних реабілітаційних центри для дітей. Їм трішечки треба допомогти фінансово, щоб за кілька років вони стали не гіршими, ніж реабілітаційні центри Трускавця чи Харкова.
Хотілося би також говорити про створення Medical Hub – офісу, де студенти, інтерни або молоді лікарі зможуть обмінюватися досвідом.
Ще одна ідея – впровадження ІТ-відділів при медичних закладах, які займатимуться технологічною підтримкою.
- Епідемія коронавірусу не завадить реформуванню медичної галузі?
- Я прийшов з практичної медицини і, як ніхто, знаю, що медичній галузі потрібні зміни. Та ситуація, яка зараз є у медицині, не влаштовує ні лікарів, ні пацієнтів. Ми стрімко втрачаємо кадровий потенціал. Поспілкуйтеся зі студентами 5-6 курсів медуніверситету. З групи 11 чоловік 6 – уже підписали контракти, щоб виїхати за кордон, 2 – ще думаю. Такими темпами, нас з вами не буде кому лікувати. Розумні, амбіційні молоді лікарі залишають нашу країну. Нам треба зробити все, щоби вмотивувати їх залишитися тут.
Інша проблема – у суспільстві домінує образ недовіри до «білого халату». Люди вважають, що краще прооперуватися в Ізраїлі, ніж у Чернівцях. Цей стереотип треба ламати. У нас є сотні професійних хірургів, які оперують не гірше наших колег з-за кордону. Так, є проблеми із забезпеченням. Але потенціал хірургів дуже потужний. Потрібно проводити сучасний менеджмент лікарень, показувати людям, як працюють лікарі, які операції виконують.
Зараз є певне напруження щодо проведення другого етапу медреформи. Від нас вимагають простих відповідей на складні запитання. Ми робимо все, щоб максимально коректно провести медреформу. Буде непросто, але ми мусимо це пройти. І думаю, через 2-3 роки відчуємо зміни на краще.
Реформа не зупиняється, ми рухаємося далі. Гроші на це виділені.
Читайте ще: Думка дня: Як вплине на хворих скасування планових оглядів та операцій
- Чи вже сформували свою команду у Департаменті охорони здоров`я? Можливо, агітуватимете перейти до вас і колег, таких же професійних медиків?
- Я прийшов у сформовану команду в Департаменті охорони здоров`я. Не збираюся когось з руки знімати, бо я так хочу.
У мене є багато знайомих професійних лікарів, які можуть на громадських умовах підказувати, сприяти розвитку медицини Буковини.
Ми обов’язково переглянемо експортну групу Департаменту охорони здоров`я – хто як працює. Я дуже не люблю, коли міняються «шапочки» у звітах – з 2017 на 2018 рік. Такого не буде. Ми будемо чітко контролювати всі проведені заходи. Якщо робота проводитися не буде, таких експертів ми будемо замінювати.
Те саме стосується і колегії департаменту. Хочеться об`єднати навколо себе практикуючих грамотних лікарів.
Знаєте, який лікар найкращий? Той, до якого вся лікарня водить своїх родичів.
- Як поставилися ваші колеги з онкодиспансеру до вашого призначення? Підтримували вас?
- Нормально. В загальному підтримують. Дехто вважає, що мені це було непотрібно. Я досить нормальний лікар, який намагається всім допомогти, веде прийом, оперує. Але рішення прийняте.
- Чи плануєте продовжувати онкологічну практику, консультувати та оперувати хворих?
- Я маю право займатися медичною практикою і я нею буду займатися. Досі я працював і в державній лікарні, і в приватних клініках. З приватних наразі звільнився. В онкодиспансері залишив собі невеличку частинку ставки суто в онкохірургії. Оперувати планую, консультувати планую, бо це – моє життя.
- Вже думали про те, яким буде ваше перше рішення після подолання епідемії коронавірусу?
- Я обов’язково відвідаю всі заклади охорони здоров`я Чернівецької області. У мене є інформація, що в деяких з них не було керівників з Департаменту 8-10 років. Це неприпустимо!
Буду вимагати від усіх аналітичну довідку: паспорт закладу, як розвивається заклад, які є проблеми, як вирішити їх тощо.
Потрібно проводити сучасний оперативний менеджмент у закладах охорони здоров`я, якщо ми хочемо в сучасних реаліях заробляти гроші і розвивати клініки.
Детальніше – дивіться у відео:
Наші новини є у Facebook
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами